Začíná boj o pacienty

Do výběrového řízení na poskytování lůžkové péče ve Středočeském kraji se hlásí i pražská zdravotní zařízení. Dosud tak učinily dvě fakultní nemocnice a další čtyři přímo řízená pražská zdravotnická zařízení…

Pražští zdravotníci se ucházejí o provozování úzce specializované péče, kterou už nyní Středočechům často poskytují. Výběrové řízení vypsalo ministerstvo 3. ledna a skončí 13. února.

Hejtman Petr Bendl (ODS) obvinil před časem šéfa resortu Davida Ratha, že se snaží ztrátovým pražským zařízením zajistit pacienty na úkor krajských nemocnic, které kraj vloni převedl na obchodní společnosti, a od letošního ledna proto nemají smlouvy s VZP.

Ministerstvo opakovaně uvedlo, že jim po uzavření nových kontraktů částku spojenou s ošetřováním pacientů největší pojišťovny v zemi dodatečně uhradí.

Právo

Reakce čtenářů Zdraví.Euro.cz

MUDr.Tomáš Rozsíval

Vidíte, že tohle už hraničí s naprostou šaškárnou. Jakási „výběrová řízení“ budou zaměstnávat spoustu úředníků, poslanců a jiných šašků minimálně půl roku, poté udělají nějaký verdikt, na který zdravotní pojišťovny stejně kašlou, protože ho zkrátka nemusí vůbec brát v úvahu a pak se teprve budou sbírat obálky pod stoly a nastane pravý ráj korupce. To jsme to dopracovali s těmi socialisty!

Martin Vedral

Pane kolego Rozsívale. Ono to totiž tak jednoduché nebude. Za normálních okolností by to samozřejmě nesmysl byl. V Mladé Boleslavi (například) je poměrně slušná nemocnice. Možná bych mohl napsat velmi slušná. Bylo by logické, aby ve své spádové oblasti poskytovala péči i nadále. Obyvetelé by to tak jistě chtěli. Ale máme pana ministra, který nemá dobré úmysly.

Zákony spolu s komunisty a socialisty mění k obrazu svému. Proto v dohledné době ovládne nejen VZP ale v v Mladé Boleslavoi fungující ZP Škoda. Nynější management nahradí tím svým. Kamarádíčků, kteří se rádi přiživí a budou dělat to, co jim přikáže, má dost.

Bude-li v brzké budoucnosti jmenovat správní radu všech ZP ministr a dle politického klíče ČSSD a KSČ, již ta situace tak jasná být nemusí. K poskytování lůžkové péče v Mladé Boleslavi a okolí se hlásí tuším Bulovka. Velmi si umím představit, že takto „obnovená“ správní rada rozhodne, že poskytovatelem lůžkových služeb pro tuto oblast je právě Bulovka. Je přeci potřeba dáti zpupným hejtmanům za vyučenou. Že to nemá hlavu ani patu? To přeci nevadí. MZ demonstruje většinou jen sílu a ne rozum…


Ohodnoťte tento článek!