Přejít na obsah

Začíná podzimní sbírka na nemocné děti Srdíčkové dny

zpět
19.9.2017
zvětšitZdroj: Život dětem

Zdroj: Život dětem

 

V Česku začíná tradiční sbírka Srdíčkové dny na pomoc těžce nemocným dětem. Potrvá do pátku. Zájemci si budou moci od dobrovolníků v ulicích koupit magnetky se zvířátky za 30 Kč nebo žetony do vozíků za 35 Kč.

Charitativní společnost Život dětem pořádá akci 17 let, a to na jaře, na podzim a v zimě. Celkem vybrala přes 100 milionů korun a pomohla několika tisícovkám rodin. Výtěžek veřejné sbírky pomůže vážně nemocným dětem, které jsou vzhledem ke svému zdravotnímu stavu odkázány na celodenní péči jednoho z rodičů. Zakoupením suvenýrů lidé přispějí na pořízení rehabilitačních a zdravotních pomůcek, invalidních vozíků, zdravotních kočárků, na úhradu zdravotnického materiálu, speciální výživy nebo rehabilitačních pobytů dětí.

Tváří podzimních Srdíčkových dnů je roční Honzík, který brzy po narození přestal přijímat potravu a musel být převezen do nemocnice v Motole. Trpí vzácnou Hirschprungovou nemocí, kdy v tlustém a tenkém střevě nefunguje nervový systém. Operativně mu proto z velké části musela být střeva odstraněna a zaveden vývod. Potravu přijímá přes stálý žilní katetr a potřebuje mnoho nákladných pomůcek a vybavení.


Komentovat článek: Začíná podzimní sbírka na nemocné děti…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné