Začíná soudní spor Hroboně s ministrem Rathem

Městský soud dnes začne projednávat žalobu nezávislého zdravotnického experta Pavla Hroboně na ministra zdravotnictví Davida Ratha a stát. Hroboň se žalobou na ochranu osobnosti domáhá na Rathovi omluvy za údajně nepravdivé výroky na jeho adresu kvůli domnělému propojení s ODS…

Praha – Žádá navíc půlmilionovou finanční satisfakci, k tomu i omluvu ministerstva za Rathovy výroky.

Hroboň žaluje Ratha za to, že jej nepravdivě označil za spoluautora knihy stínového ministra zdravotnictví ODS Tomáše Julínka nazvané Modrá šance. Žádá také, aby se mu Rath omluvil za nařčení, že Hroboňovy smlouvy se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP) jsou důkazem toho, že Modrá šance byla financována z peněz pojištěnců.

Hroboň dále žalobou protestuje proti nařčení, že jeho smlouva s VZP je pro pojišťovnu nevýhodná a že možná i Julínkova kniha o reformě zdravotnictví mohla být vydána na základě této smlouvy. Po ministrovi chce omluvu i kvůli slovům o tom, že zadarmo podnikal v prostorách VZP. Nepravdivé jsou podle žalobce i výroky Ratha o Hroboňovi v souvislosti s uvalením nucené správy na VZP. U soudu se mimo jiné domáhá i toho, aby Rath další údajně nepravdivé výroky o Hroboňovi nešířil.

V podstatě kvůli stejným nařčením pak Hroboň v občanskoprávním sporu žádá omluvu i po ministerstvu zdravotnictví. Odškodné však po státu nechce.

ČTK

Reakce čtenářů Zdraví.Euro.cz

Dr. Brázda

„nezávislý expert“ Hroboň má velmi příznačné jméno

Mgr. Šrámek

Pokud jsme ještě právním státem, byť Paroubkem značně podkopaným, tak Rathovi nebudou stačit ani jeho miliony vybrané od firem za dob Klimovičové a spol:-)

Martin Vedral

Ale pane doktore Brázdo… Váš příspěvek je ubohost. Začněte se sebou něco dělat.

Dr.Radoslav Khun

reakce:

Výše zmínění kolegové, jejichž jména nápadně připomínají seznam Rathových pomahačů z LOKu se mýlí.Slušně řečeno. Kolega Hroboň prostě jenom už nechtěl poslouchat nepravdy a insinuace pro Parovládu drathem představovanou tolik typiucké…. Vaše reakce ukazují jasně, že s některými lidmi jistého typu nehne opravdu nic.Pochválí i … jak krásně voní, když je jim poručeno a očekávají profit.

pkaminek

Proč se kolegové kvůli jiným osočujete?

pijavice

Pokud pan Brázda je lékař,tak se za jeho příspěvěk stydím,že máme mezi sebou tak duševně ubohé kolegy,kteří jako argumentaci odbornosti berou příjmení.To tu skutečně ještě nezaznělo.

Toho by snad nebyla schopna ani dekapitovaná osoba.Doufám,že se omluvíte.Pro vás asi platí totéž co pro drátha,ne 2x ale 10x měř a pak řež.

Nedovedu si představit,že se k těmto příspěvkům dostanou obyčejní pacienti ti musí zírat a nevěřit svým očím,jakou etiku a morálku mají lékaři vychovaní komunistickým režimem.Fuj.


Začíná soudní spor Hroboně s ministrem Rathem
Ohodnoťte tento článek!