Začínají mezinárodní veletrhy Mefa a Rehaprotex

Více než šest set vystavovatelů z 25 zemí světa přijelo na brněnské výstaviště, aby se předvedli na 12. mezinárodním veletrhu zdravotnické techniky a farmacie Mefa a veletrhu pro rehabilitaci, protetiku a zdraví Rehaprotex, který se letos koná už potřinácté…

BRNO –

Veletrhy začínají v úterý a končí v pátek 5. listopadu. Letos je zaštítilo Ministerstvo zdravotnictví ČR a Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.

Mefa a Rehaprotex představí produkty odrážející poslední trendy v oboru. Svoje zkušenosti si vymění čeští a zahraniční odborníci. Pro širokou veřejnost jsou určeny informace o prevenci závažných chorob a zdravém životním stylu.

Na veletrhy vystavovatelé přivezli novinky v přístrojové technice, vybavení ambulancí, rehabilitační pomůcky, ochranné prostředky či software. Nejlepší exponáty se utkají o ceny Zlatá Mefa a Zlatý Rehaprotex.

Mefa tento rok přivítá největší nevládní zdravotnickou a humanitární organizaci na světě – Lékaři bez hranic, která pomáhá ohroženým lidem z více než 80 zemí světa. Organizace dostala v roce 1999 Nobelovu cenu za mír a na výstavišti se představí ve středu 3. listopadu.

Veletrhy doprovází další program, v jeho rámci například budou ředitelé nemocnic diskutovat o reformě zdravotnictví v České republice. Jejich názory si vyposlechne ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach.

Ohodnoťte tento článek!