Zahájení stavby centrálního objektu zlínské nemocnice se odsunulo

Zahájení stavby centrálního objektu zlínské krajské nemocnice se o několik měsíců zdrží. Krajští radní dnes nesouhlasili s podobou úvěru, který si nemocnice chtěla vzít na nultou etapu.

Nultá etapa, ve které se počítá s vybudováním silnice a sítí ve svahu za nemocnicí, by měla stát téměř 120 milionů korun a stavba by měla začít letos. Podle hejtmana chtěla nemocnice při žádosti o úvěr zastavit budovy, u kterých to nebylo možné. Žádost o úvěr se nyní musí udělat znovu, poté to budou radní schvalovat.

Zdržení by mohlo být v řádu měsíců, původně se počítalo s tím, že projekt již začne. „Cesta je již vyprojektovaná, jde jen o to zajistit úvěry a vypsat výběrové řízení. Teď se to posunulo, myslím, tak o dva měsíce,“ uvedl Čunek. Podle něj by však mohly práce začít letos, záležet bude také na délce výběrového řízení. Čunek již dříve před volbami ještě coby zástupce opozice kritizoval zejména hospodaření zlínské nemocnice. Kraj dříve vedla koalice ČSSD, komunistů a Strany práv občanů, loni sestavili koalici vítězní lidovci s hnutím ANO, STAN a občanskými demokraty.

Stavba centrálního objektu by měla stát 780 milionů korun. Měla by v něm být interna, léčebna dlouhodobě nemocných, neurologie, geriatrie, případně další oddělení, také ambulance. K objektu by měla následně přibýt přístavba sloužící coby centrální příjem a nový vstup do nemocnice.

Ohodnoťte tento článek!