Přejít na obsah

Zájem o práci v nemocnici projevil egyptský lékař

zpět
13.6.2001

Zájem o zaměstnání v místní městské nemocnici projevil před třemi měsíci egyptský doktor Mohamed Ghaly, který nyní stále čeká na vyřízení povolení z našeho ministerstva zdravotnictví. Přitom se jedná o člověka, který studoval na Karlově univerzitě, kde také získal diplom...

Dačice -

Celý postup je zkomplikován skutečností, že Egypt u nás nemá své zastoupení, a proto se veškeré dokumenty musí vyřizovat prostřednictvím Slovenska. Úřad práce v Jindřichově Hradci všechny náležitosti vyřídil, když nemocnice požádala o svolení zaměstnat lékaře ze zahraničí. Ředitel nemocnice Jaroslav Šilhan očekává, že by se celá záležitost mohla vyřešit do tří týdnů. „Až dostane povolení z ministerstva, tak přijede a budeme se domlouvat, co dál. My potřebujeme doplnit lékaře na čtyři oddělení. Na něm bude záležet, jestli mu budou naše podmínky vyhovovat. Zatím je všechno v jednání a nic není jisté,“ uvedl včera J. Šilhan.

Nedostatek pracovníků v českém zdravotnictví by tedy mohli vyřešit lékaři ze zahraničí. Například od února letošního roku pracuje na chirurgickém oddělení dačické nemocnice slovenský doktor Imrich Tomko.

VILÉM KASPER, Českobudějovické listy, 13.6.2001


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Českobudějovické listy

Komentovat článek: Zájem o práci v nemocnici projevil egyptský…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné