Zájem o práci v nemocnici projevil egyptský lékař

Zájem o zaměstnání v místní městské nemocnici projevil před třemi měsíci egyptský doktor Mohamed Ghaly, který nyní stále čeká na vyřízení povolení z našeho ministerstva zdravotnictví. Přitom se jedná o člověka, který studoval na Karlově univerzitě, kde také získal diplom…

Dačice –

Celý postup je zkomplikován skutečností, že Egypt u nás nemá své zastoupení, a proto se veškeré dokumenty musí vyřizovat prostřednictvím Slovenska. Úřad práce v Jindřichově Hradci všechny náležitosti vyřídil, když nemocnice požádala o svolení zaměstnat lékaře ze zahraničí. Ředitel nemocnice Jaroslav Šilhan očekává, že by se celá záležitost mohla vyřešit do tří týdnů. „Až dostane povolení z ministerstva, tak přijede a budeme se domlouvat, co dál. My potřebujeme doplnit lékaře na čtyři oddělení. Na něm bude záležet, jestli mu budou naše podmínky vyhovovat. Zatím je všechno v jednání a nic není jisté,“ uvedl včera J. Šilhan.

Nedostatek pracovníků v českém zdravotnictví by tedy mohli vyřešit lékaři ze zahraničí. Například od února letošního roku pracuje na chirurgickém oddělení dačické nemocnice slovenský doktor Imrich Tomko.

VILÉM KASPER, Českobudějovické listy, 13.6.2001

Ohodnoťte tento článek!