Zakázkou pro nemocnici se bude zabývat policie

Titulní obrázek

Vedení mladoboleslavské nemocnice podalo trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli údajně předražené projektové dokumentaci k dostavbě nemocnice. Cena byla podle nezávislých posudků nadhodnocena, bývalé vedení také dokumentaci převzalo nekompletní…

Existuje podezření ze spáchání trestného činu porušování povinnosti při správě cizího majetku, řekla ČTK mluvčí nemocnice Kamila Hamáčková. Bývalý šéf dozorčí rady nemocnice primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati (ODS) s obviněním nesouhlasí.

Podle odborníků měl projekt stát zhruba 28 až 31 milionů korun, ve finále se vyšplhal na téměř 42 milionů, dodala mluvčí.

Podle hejtmana Davida Ratha (ČSSD) podalo vedení nemocnice trestní oznámení v pondělí. „Týká se to předražené zakázky na dostavbu mladoboleslavské nemocnice zhruba za 500 milionů korun. Za projekt bývalé vedení nemocnice vyplatilo částku přes 40 milionů korun. To je podle našeho soudu neuvěřitelně předražené,“ uvedl.

Nwelati však tvrdí, že vedení nemocnice vyplatilo jen 70 procent z požadované částky a s dodavatelem jednalo o tom, že zbytek vyplacen nebude. „Do toho však přišly krajské volby a následně bylo vedení nemocnice odvoláno. V době, kdy jsme odcházeli, jsme celou tu částku neuhradili,“ řekl dnes ČTK Nwelati.

„Nevíme, kdo tohle rozhodnutí udělal, vznikla tím té nemocnici poměrně veliká škoda a bude to předmětem šetření,“ dodal hejtman.

Podle Nwelatiho je celá věc odvetnou akcí kraje na trestní oznámení, které se Nwelati chystá podat na hejtmana a radu kraje kvůli tomu, že kraj prý nedokáže doložit účetními doklady vydání zhruba 25 milionů, které utratil za úhradu poplatků ve zdravotnictví.

ČTK

Zakázkou pro nemocnici se bude zabývat policie
Ohodnoťte tento článek!