Přejít na obsah

Žalobám na stát bych se vůbec nedivil

zpět
8.6.2011
soud
zvětšitsoudZdroj: www.ulccaselaw.com

soud | Zdroj: www.ulccaselaw.com

 

Šéfové zaměstnaneckých pojišťoven jen nevěřícně kroutí hlavou. Ministerstvo jim chce sebrat stovky milionů ve prospěch VZP. „Vůbec bych se nedivil, kdyby pojištěnci začali podávat žaloby na stát za to, že jejich peníze přesune někomu, kdo hospodaří neefektivně,“ uvedl pro Zdraví.Euro.cz ředitel zdravotní pojišťovny Metal Aliance Vladimír Kothera.

Jak reagujete na záměr ministerstva přesunout na účet VZP zhruba 3 miliardy korun z vašich účtů?

Mohli bychom to přirovnat ke znárodnění. Nejhorší je, že tím ministr vysílá signál, že když si někdo vybere lépe hospodařící pojišťovnu, tak ve finále bude jeho bonus do budoucnosti přerozdělen ve prospěch společnosti, která se neumí chovat v trhu efektivně. Opatření snižuje konkurenceschopnost a jestliže někdo s takovým návrhem přijde, měl by přemýšlet, zda chce zachovat pluralitní systém nebo mu jde o jeho likvidaci..

Chystáte nějaké společné kroky?

Otázkou se budeme zabývat nejen na svazu, ale i ve správních radách. Nevím, jak se k tomu postaví zástupci pojištěnců. Vůbec bych se nedivil, kdyby začali podávat žaloby na stát za to, že jejich peníze přesune někomu, kdo hospodaří neefektivně.

Kolik peněz by jednotlivá pojišťovna měla odvést?

V návrhu bylo 30 procent zůstatku ke konci loňského roku. U nás je to zhruba 0,8 miliardy.

Z druhé strany se ale ozývá, že VZP hradí nákladnější péči, proto tyto peníze potřebuje…

Princip solidarity systému je přeci nastaven úplně jinak. A to na dvou pilířích, prvním je přerozdělení všech finančních prostředků, což samo o sobě dává VZP v průměru o 6 tisíc korun více na jednoho pojištěnce než má například pojišťovna Metal Aliance, druhý pilíř je postaven na nákladné péči, taková míra solidarity je přeci dostatečná.


Komentovat článek: Žalobám na stát bych se vůbec nedivil

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Žalobám na stát bych se vůbec nedivil

Komentáře

dalších 11 komentářů
M Z  | 8. 06. 2011 15:55

Jen ať si dají "pojišťovny" vzájemně do dršťky, teď už kope každý za sebe a všechny dohromady pacienti obtěžují. Bezradná "vláda" bezradně přihlíží. Ubohý nemocný !

Ignácius Reilly Kothero, že Ti huba neupadne.  | 8. 06. 2011 15:42

Já Ti dám efektivitu! Když Tvoje pojišťovna odmítla velkým nemocnicím proplatit skutečne provedené výkony, to bylo O.K., že ?! Oba víme, o čem píšu. Být tebou, tak chodím kanálama.

lékař Solidarita  | 8. 06. 2011 12:33

Např: Chci být solidární. 1)Onkologická léčba 2)Polytrauma 3)Biologická léčba, inzulin, 4)Operace a pobyt na JIP. . Nechci být solidární: 1)Lázně 2)Pleny 3)Angina,rýma, nachlazení, 4)Běžné úrazy nevyžadující operaci. 5)Léčbu statiny, antihypertenziva, agapuriny atd

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné