Přejít na obsah

Žalobkyně: lékaři z Havlíčkova Brodu stíháni nebudou

zpět
22.7.2008

Kvůli jedenácti podezřelým úmrtím v havlíčkobrodské nemocnici, na která upozornila v souvislosti s kauzou takzvaných heparinových vražd komise ministerstva zdravotnictví, nebude stíhán žádný z lékařů ani dalších zaměstnanců havlíčkobrodské nemocnice. Policie případ odložila na začátku července. Teď usnesení vyšetřovatelů potvrdila havlíčkobrodská okresní státní zástupkyně Zdeňka Tománková...

která případ dozorovala a rozhodnutí o ukončení trestního stíhání prověřovala. „Rozhodnutí policie o odložení případu považuji za zákonné a zcela odůvodněné. Rozhodnutí nebudu rušit nebo měnit,“ řekla Tománková.

V souvislosti s ukončením trestního stíhání a odložení případu neobdržela okresní státní zástupkyně do pondělí žádnou stížnost ze strany poškozených a pozůstalých. „Pokud ještě nějaká stížnost přijde, tak se jí budu zabývat, ale na odložení případu to nebude mít zásadní vliv. Musely by se objevit nové skutečnosti,“ uvedla.

Policie se začala jedenácti trestními oznámeními ministerské komise zabývat loni v únoru, kdy prověřovala, zda ze strany zaměstnanců oddělení ARO nemocnice nedošlo ke spáchání trestného činu ublížení na zdraví, a také neoznámení trestného činu.

Bývalý zdravotník havlíčkobrodské nemocnice Petr Zelenka dostal za sedm vražd spáchaných heparinem a dalších deset pokusů o vraždu doživotní trest vězení.

Únorový rozsudek královéhradeckého krajského soudu potvrdil v červnu odvolací vrchní soud.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Žalobkyně: lékaři z Havlíčkova Brodu stíháni…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné