Přejít na obsah

Záměna dětí půjde k soudu

zpět
19.2.2008

Boj právníků o mimosoudní vyrovnání v kauze záměny novorozenců v třebíčské nemocnici včera definitivně zkrachoval. "Nemocnice nehodlá akceptovat náš požadavek. Zatímco my trváme na částce dvanáct milionů korun, oni jsou ochotni přistoupit pouze na jeden milion pro všechny členy rodin," konstatoval právník dvou rodin z Přibyslavic na Třebíčsku a Jabloňova na Žďársku Igor Veleba...

Podle Ondřeje Dostála, který ve sporu zastupuje nemocnici v Třebíči, je nepochybné, že k události došlo a že za ni nesou vinu lékaři v třebíčské nemocnici.

Nemocnici se částka zdá vysoká

„Nepopíráme ani to, že je to událost, která je hodna odškodnění, ale z psychologických posudků nevyplývá, že by rodiny utrpěly psychickou újmu, která by měla hodnotu dvanácti milionů korun. Reálná částka je pro nás jeden milion korun,“ vysvětlil Ondřej Dostál. Podle něj také v psychologických posudcích chybí bodové ohodnocení, z kterého by se dalo vycházet pro vypočtení dvanáctimilionové sumy. Podle něj ale je možné případ znovu otevřít v budoucnu, kdy by se ukázalo, že se například u dětí objevily vývojové vady.

Nemocnice odmítá rodinám zaplatit i náklady spojené s výdaji na testy DNA, určení otcovství či psychologické posudky. „Podle našeho názoru byly tyto výdaje uhrazeny již v daru, který rodiny dostaly od krajského úřadu,“ uvedl Dostál. Ten Deníku řekl, že v nejbližších hodinách bude vypracována tisková zpráva s podrobnými závěry.

„Také chystáme tiskovou konferenci. Ještě nevíme, zda bude v Praze, nebo v Třebíči. Na ní chceme podrobně celý případ rozebrat a informovat o výsledcích jednání. Připravíme pro srovnání i přehled kauz, které musely být odškodněny a v jakých částkách,“ dodal Dostál.

Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Záměna dětí půjde k soudu

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Záměna dětí půjde k soudu

Komentáře

další 3 komentáře
insanity v obou familiich timto prokazana  | 19. 02. 2008 23:23

decka jim budou odebrana a dostanou namisto toho k vychove nekolik malych opustenych romskych deti z Chanova

Josef Novák Re:co je mo je moc  | 19. 02. 2008 13:31

Zcela chápu,že jde o vážnou věc a pochybení,ale 12 milionů je skutečně částka,která je mimo normálná chápání.Jde vysloveně o vydírání a nyní se obě rodiny chtějí napakovat. Jsem přesvědčen,že tato výše žádaného odškodnění jde mimo finanční možnosti jakékoliv nemocnice

lékař co je mo je moc  | 19. 02. 2008 11:41

12 milionů není částka kterou tito "poškození" vydělají za celý život, požadavek na takové odškodnění je z tohoto pohledu nehorázný. Bude zajímavé co na to soudci. Pokud takovou věc akceptují jsme na cestě do USA, kde pojištění gynekologa ročně stojí 450 tisíc dolarů. A tyto náklady pak bude nutno započítat do ceny práce lékaře.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné