Přejít na obsah

Zaměstnavatelé mají nově více peněz od státu na handicapované

zpět
2.1.2018
zvětšitZdroj: Pixabay

Zdroj: Pixabay

 

Zaměstnavatelé od letošního roku dostanou vyšší státní příspěvek na handicapované zaměstnance. Místo dosavadních 9500 korun měsíčně je to 12.000 korun. Změna, kterou si vyžádal růst minimální mzdy, je součástí novely zákona o zaměstnanosti.

Navýšení příspěvku má předejít snížení zaměstnanosti osob se zdravotním postižením. To by mohlo hrozit v souvislosti s valorizací základní měsíční sazby minimální mzdy. Podle vyjádření dřívějšího ministra financí Ivana Pilného (ANO) přijde navýšení příspěvku stát asi na půl miliardy korun.

Novela také snižuje limit pro poskytování takzvaného náhradního plnění, kdy mohou úřady a firmy místo zaměstnání povinného podílu postižených pracovníků odebrat zboží od firem s více než polovinou zaměstnanců s handicapem. Limit klesne z 36násobku průměrné mzdy na 28násobek, tedy na 725.284 korun ročně.

Nová pravidla přinášejí rovněž zpřísnění pro nemocné nezaměstnané, kteří budou muset dodržovat stejný režim jako pracovníci na nemocenské. Smět budou na vycházky v určitou dobu a úřadu práce budou také doručovat neschopenku.


Komentovat článek: Zaměstnavatelé mají nově více peněz od státu na…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné