Přejít na obsah

Zanedbaná zubní prevence se prodraží

zpět
2.8.2007

Lidé, kteří nechodí na preventivní prohlídky k zubaři, zaplatí od roku 2009 za ošetření více než dosud. Zdravotní pojišťovny totiž přestanou hradit pacientům, kteří prohlídky zanedbávají, obyčejné plomby. Je to jedna ze změn, kterou chystá ministerstvo zdravotnictví...

ve druhé části své reformy.

Pro pacienty, kteří se vyhýbají prevenci, to nebude levné. „Běžná amalgámová plomba stojí sice zdravotní pojišťovnu 163 korun, její hodnota je však vyšší. V ordinaci, kde lidé platí hotově, za ni dají 400 korun,“ varuje prezident stomatologické komory Jiří Pekárek.

Úřad ministra Tomáše Julínka si od svého návrhu slibuje, že přiměje pacienty, aby se více starali o své zdraví, a tak předešli zbytečným výdajům zdravotního pojištění za opravy zkažených zubů.

Celý článek si můžete přečíst na serveru Hospodářských novin iHNED nebo ZDE.

Petr Vašek, iHNED.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

iHNED.cz

Komentovat článek: Zanedbaná zubní prevence se prodraží

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Zanedbaná zubní prevence se prodraží

Komentáře

dalších 11 komentářů
zubař Re:Dostupnost  | 4. 08. 2007 13:26

Zubaři jsou dostupní. Stačí jim zaplatit.

náhodný čtenář - sto Re:heureka  | 4. 08. 2007 13:24

Proboha neblázněte! Přečtěte si, co napsal kolega Hastík, má pravdu. Opravdu si myslíte, že v dnešní době, kdy se kontroluje a reguluje kdeco a na všechno je tisíc razítek a komisí, je možné, aby vám dal někdo oficiálně do zubů něco jedovatého?

František Hastík Re:Re:Re:Heuréka  | 3. 08. 2007 21:11

Proč nechtějí stomatologové dělat obyčejné amalgamové výplně je prosté. Pokud by někdo pekaře přinutil vyrábět a prodávat rohlíky po koruně a výrobní náklady by byly pětktát vyšší a současně mu povolil aby si na "nadstandartní" pečivo nasadil vlastní ceny, na kterých by smazal ztrátovost, asi by se snažil těch obyčejných rohlíků moc nevyrábět. Trh je trh.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné