Přejít na obsah

Zastupitelé hradeckého kraje odsouhlasili koncepce zdravotnictví

zpět
10.9.2010
jednání, management, smlouva, dohoda
zvětšitjednání, management, smlouva, dohodaZdroj: www.pinnacle1.com

jednání, management, smlouva, dohoda | Zdroj: www.pinnacle1.com

 

Krajští zastupitelé ve čtvrtek schválili Koncepci zdravotnictví Královéhradeckého kraje. Dokument obsahuje například záměr rekonstrukce náchodské oblastní nemocnice, snižování počtu akutních lůžek a navyšování lůžek následné péče.

Dokument popisuje současný stav zdravotnictví v Královéhradeckém kraji a sleduje některé další změny, například ve variantách jsou v dokumentu další postupné kroky, které krajské zdravotnictví čekají.

Dokument například navrhuje další opatření v Oblastní nemocnici v Rychnově nad Kněžnou, která je z ekonomického pohledu velmi problematická.

Hejtman Lubomír Franc (ČSSD) řekl, že situace ve zdravotnictví je obtížně předvídatelná a některé věci z koncepce bude nutné postupně měnit.

„Jsem rád, že jsme po dvou letech dostali koncepci, která je sice nepoužitelná, ale je alespoň prostor k diskusi. V celém materiálu totiž chybí cíle, který chce kraj v oblasti zdravotnictví dosáhnout,“ řekl dnes v rozpravě senátor a krajský zastupitel Vladimír Dryml.

Hradecký kraj prostřednictvím Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje spravuje oblastní nemocnice v Jičíně, Náchodě, Trutnově a Rychnově nad Kněžnou. Do holdingu spadá také nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem. Celkem v krajských nemocnicích pracuje zhruba 2500 zaměstnanců.


Autoři

ČTK

Komentovat článek: Zastupitelé hradeckého kraje odsouhlasili…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Zastupitelé hradeckého kraje odsouhlasili…

Komentáře

1 komentář
Gut a Perča Proč ten plurál v titulku?  | 10. 09. 2010 14:12

Kolik těch koncepcí vlastně odsouhlasili?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné