Žatecká nemocnice je v plusu

Přes dvě stě lůžek na pěti odděleních provozuje nemocnice v Žatci. Na interně, chirurgii, dětském a novorozeneckém, gynekologicko-porodnickém a oddělení následné péče je dohromady 206 lůžek. Nejvíce 65 slouží na oddělení následné péče, 45 je na interně a 40 na chirurgii…

Obě tato oddělení mají také po čtyřech lůžkách na jednotce intenzivní péče. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou se v minulých dnech zabývali žatečtí zastupitelé.

Nemocnice vloni také poprvé hospodařila s kladným hospodářským výsledkem. „Například ještě v roce 2003 skončilo hospodaření schodkem minus šest milionů korun, “ připomněl zastupitelům Jaroslav Hladký, předseda správní rady Nemocnice Žatec.

Nemocnice měla vloni příjmy zhruba 139 milionů korun. Přibližně 43 milionů jsou tržby za léky, další podstatnou složkou jsou příjmy za lékařské výkony od zdravotních pojišťoven.

Nejvíce 78 milionů korun žatecké nemocnici zaplatila VZP, následují se zhruba třemi a půl miliony vojenská pojišťovna a pojišťovna ministerstva vnitra. Mezi náklady nemocnice zaujímají nejvyšší položku mzdy a sociální odvody za zaměstnance, platby za zboží, zdravotnický materiál a energie.

Deníky Bohemia

Žatecká nemocnice je v plusu
Ohodnoťte tento článek!