Přejít na obsah

Žatecká nemocnice je v plusu

zpět
12.7.2005

Přes dvě stě lůžek na pěti odděleních provozuje nemocnice v Žatci. Na interně, chirurgii, dětském a novorozeneckém, gynekologicko-porodnickém a oddělení následné péče je dohromady 206 lůžek. Nejvíce 65 slouží na oddělení následné péče, 45 je na interně a 40 na chirurgii...

Obě tato oddělení mají také po čtyřech lůžkách na jednotce intenzivní péče. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou se v minulých dnech zabývali žatečtí zastupitelé.

Nemocnice vloni také poprvé hospodařila s kladným hospodářským výsledkem. „Například ještě v roce 2003 skončilo hospodaření schodkem minus šest milionů korun, “ připomněl zastupitelům Jaroslav Hladký, předseda správní rady Nemocnice Žatec.

Nemocnice měla vloni příjmy zhruba 139 milionů korun. Přibližně 43 milionů jsou tržby za léky, další podstatnou složkou jsou příjmy za lékařské výkony od zdravotních pojišťoven.

Nejvíce 78 milionů korun žatecké nemocnici zaplatila VZP, následují se zhruba třemi a půl miliony vojenská pojišťovna a pojišťovna ministerstva vnitra. Mezi náklady nemocnice zaujímají nejvyšší položku mzdy a sociální odvody za zaměstnance, platby za zboží, zdravotnický materiál a energie.

Deníky Bohemia


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Deníky Bohemia

Komentovat článek: Žatecká nemocnice je v plusu

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné