Závod HARTMANN – RICO v Havlíčkově Brodě rozšiřuje výrobu. Otevřel už sedmou výrobní linku

HARTMANN – RICO v Havlíčkově Brodě rozšiřuje výrobu

Za posledních pět let investovala společnost do svých tří výrobních závodů významné prostředky a dnes poskytuje zaměstnání v České republice více než 1600 osobám. Nejnovější investicí je právě otevřená linka v hodnotě 7 milionů korun ve výrobním závodě Havlíčkův Brod.

TISKOVÁ ZPRÁVA

Během uplynulých dvou let však do rozšíření výroby a technologií tohoto závodu investoval více než 20 milionů korun. Další investiční projekt plánuje i v roce 2017, kdy by se měla otevřít v pořadí již osmá výrobní linka, která reprezentuje investici 7 milionů korun a zaměstná dalších 18 nových zaměstnanců.

„Ačkoli velká část firem na přelomu tisíciletí vsadila na levnou pracovní sílu a přesunula svou výrobu do Asie, společnosti se daří solidně růst i v českém prostředí. Svědčí o tom nejen každoroční nárůst obratu, ale také nová pracovní místa a investice v řádu desítek milionů korun. Naše firma se rozhodla jít cestou vysoké kvality. I to je důvod, proč v České republice působíme již 25 let. Máme spolehlivé zaměstnance, kteří odvádějí práci na špičkové úrovni a naše výrobky jsou žádané po celém světě,“ říká člen představenstva společnosti Pavel Fuchs.

Výrobní závod Havlíčkův Brod se specializuje na výrobu komplexních operačních roušek pro jednorázové operační krytí. Tyto roušky jsou součástí operačního setu určeného pro konkrétní druhy zákroků. Design se vždy přizpůsobuje přání zákazníka. Výrobní linky tak opouštějí například roušky používané při císařském řezu či urologickém vyšetření. Každý týden opustí brány závodu až 50 tisíc kusů, což je díky nové výrobní lince přibližně o 5 tisíc více než v loňském roce. O roušky je zájem především v zahraničí, kam míří většina produkce havlíčkobrodského závodu. Zahraniční zdravotnická zařízení preferují kvalitní výrobky z Čech před levným dovozem z Asie, největší zakázky tak směřují do Německa, Francie a dalších zemí EU.

„Naše výroba je specifická nejen vysokým standardem a kvalitou, ale i tím, že se na celé produkci významně podílí ruční výroba. Právě to je důvodem, proč nyní hledáme nové zaměstnance. Nově otevřená linka v současnosti nabízí zhruba 15 pracovních míst, které potřebujeme do konce roku obsadit. Další nábor zaměstnanců očekáváme na začátku roku 2017, kdy budeme spouštět další, v pořadí již osmou výrobní linku. Věřím, že máme svým zaměstnancům co nabídnout a volná pracovní místa v brzké době naplníme,“ říká ředitel závodu HARTMANN – RICO v Havlíčkově Brodě Tomáš Otradovský.

Spuštění nové výrobní linky přinese až desetiprocentní navýšení objemu výroby. Obratem i počtem pracovních míst patří havlíčkobrodský závod mezi nejvýznamnější zaměstnavatele regionu. V roce 2015 dosáhl obrat 260 milionů Kč.

Závod HARTMANN – RICO Havlíčkův Brod
Výrobní závod v Havlíčkově Brodě se specializuje na výrobu komplexních operačních roušek a krytí. Vysoce sterilní materiály slouží na operačních sálech během speciálních operačních úkonů. Vyráběné polotovary se dále zpracovávají a kompletují v hlavním výrobním závodě ve Veverské Bítýšce. V letošním roce závod v Havlíčkově Brodě zaměstnává 220 zaměstnanců, z nichž 175 pracuje přímo ve výrobě. Až 90 % zaměstnanců závodu tvoří ženy, především na pozici Dělnice ve výrobě zdravotnických prostředků. Během posledních dvou let investoval HARTMANN – RICO do závodu více než 7 milionů korun na rozšíření výroby a technologií a nabídl desítky nových pracovních míst. S další investicí se počítá i v roce 2017, kdy bude spuštěna další výrobní linka, s čímž souvisí i další nábor zaměstnanců.

Společnost HARTMANN – RICO a.s. patří mezi nejvýznamnější výrobce a distributory zdravotnických prostředků a hygienických výrobků v České republice. Vznikla v roce 1991 vstupem společnosti PAUL HARTMANN AG do tehdejšího podniku Rico Veverská Bítýška. Společnost je součástí mezinárodní skupiny HARTMANN se sídlem v Heidenheimu v Německu. Více než 20 let působí HARTMANN – RICO také na území Slovenska se sídlem v Bratislavě. HARTMANN – RICO poskytuje zaměstnání více než
1 600 osobám.

Ohodnoťte tento článek!