Přejít na obsah

Žďár bude mít konečně vlastní sanitky s lékaři

zpět
11.7.2007

Čtyřiadvacetitisícový Žďár nad Sázavou je jediným městem této velikosti v republice, které nemá nemocnici. "Je to rarita. Funguje zde lékařská služba první pomoci a rychlá zdravotnická pomoc, což je sanitka, ale ne s lékařem," potvrdil starosta města. A to by se mělo změnit...

Čtyřiadvacetitisícový Žďár nad Sázavou je jediným městem této velikosti v republice, které nemá nemocnici.

„Je to doslova rarita. Funguje zde lékařská služba první pomoci a takzvaná rychlá zdravotnická pomoc, což je sanitka se zdravotnickým personálem, ale ne s lékařem,“ potvrdil starosta města Jaromír Brychta. A to by se mělo změnit.

„Nahradí ji sanitka s lékařem, takže místo rychlé zdravotnické pomoci bude ve městě fungovat rychlá lékařská pomoc. Také vybavení sanitky bude dokonalejší,“ dodal Jaromír Brychta.

V současné době jsou dva ze tří pacientů, u kterých musí sanitka s lékařem z nemocnice v Novém Městě na Moravě zasahovat, právě ze Žďáru.

Zázemí bude mít RLP v budově polikliniky. Náklady na potřebné stavební úpravy se odhadují na čtyři miliony korun. Městu by s financováním mohl pomoci kraj.

„Kraj bude situaci vyhodnocovat, chceme tuto investici navrhnout do rozpočtu. Zatím probíhají jednání,“ potvrdila Věra Švarcová, vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví krajského úřadu, která má zajištění dostupnosti lékařské péče v kraji na starosti.

V současné době funguje ve Žďáře lékařská služba první pomoci od odpoledne do sedmé hodiny ranní. I to bude od příštího roku jinak.

„Současnou lékařskou službu první pomoci a rychlou lékařskou pomoc bychom chtěli skloubit dohromady,“ řekla místostarostka Dagmar Zvěřinová. Stavební úpravy polikliniky budou zahájeny ještě v tomto roce, fungovat by rychlá lékařská pomoc měla nejpozději od dubna 2008.

Jitka Kučerová, Regionální deníky


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deníky

Komentovat článek: Žďár bude mít konečně vlastní sanitky s lékaři

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné