Přejít na obsah

Zdravotní pojišťovny loni měly ztrátu 6,5 miliardy korun

zpět
30.9.2010
peníze
zvětšitpenízeZdroj: pinellasnewsboy.com

peníze | Zdroj: pinellasnewsboy.com

 

Zdravotní pojišťovny loni hospodařily s deficitem 6,5 miliardy korun. Závěrečný účet výběru a výdajů zdravotního pojištění, se kterým se seznámila vláda, podle premiéru Petra Nečase ukazuje na nezbytnost reformy zdravotnictví.

Nečas na tiskové konferenci po jednání vlády uvedl, že celkové příjmy zdravotních pojišťoven loni dosáhly zhruba 212 miliard korun. Výdaje byly 219 miliard korun. V porovnání s kladným výsledkem v roce 2008, se hospodaření pojišťoven loni propadlo o 17 miliard korun.

Veřejné zdravotní pojištění zajišťuje Všeobecná zdravotní pojišťovna a osm zaměstnaneckých zdravotních pojišťoven. Vláda chce sloučit Vojenskou zdravotní pojišťovnu a Zdravotní pojišťovnu ministerstva vnitra.

Letos by mělo do systému plynout 213,6 miliardy korun, výdaje by měly být 222,63 miliardy. Nedávná zpráva ministerstva financí konstatuje, že finanční stabilita jednotlivých zdravotních pojišťoven je velmi rozdílná. „Finanční problémy v závěru roku 2010 jsou signalizovány u Všeobecné zdravotní pojišťovny a Vojenské zdravotní pojišťovny,“ píše se v ní.

Příští rok má být podle ministerstva financí schodek zdravotního pojištění nižší než letos. Do systému by mělo plynout zhruba 216,85 miliardy korun, výdaje se očekávají 225,1 miliardy korun. Předpokládaný schodek 8,25 miliardy korun by byl asi o 0,8 miliardy nižší, než se odhaduje pro letošek.


Komentovat článek: Zdravotní pojišťovny loni měly ztrátu 6,5…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Zdravotní pojišťovny loni měly ztrátu 6,5…

Komentáře

další 4 komentáře
dodávám Logické. Taky se málokde tak krade, jako ve VZP  | 1. 10. 2010 11:01

....a ještě jim přidat 60 mld na důchody,aby bylo možno toto z větších částek...oni důchodci pak taky budou ,,zregulováni´´ jako zdravotníci...

BLB Logické. Taky se málokde tak krade, jako ve VZP  | 1. 10. 2010 08:42

Tak, tak. Rozkrádají se miliardy, tak budeme muset okrádat lékaře o desítky tisíc korun regulačními mechanismy, abychom to vyrovnali...

Blanka Kučerová Logické. Taky se málokde tak krade, jako ve VZP  | 30. 09. 2010 15:09

O rozhazování stamilionů současným vedením VZP se píše každou chvíli. A to ještě nedošlo na miliardy za IZIP nebo stamiliony za Akord. Dodnes nikdo neví, jak to dopadlo se zakázkou za 430 milionů pro kancelář P.Němce. A kolik miliard se neprůhledně ztratí z VZP přes zakázky na SW od firmy HP. Nebo kolik zaplatí za přemrštěné nároky fakultních nemocnic za léčbu na přístrojích koupených za EU peníze (operační roboty, kybernůž, apod.). Když to Horák a spol neumějí, měli by okamžitě odstoupit. A nebo ho správní rada neprodleně odvolat a pověřit někoho slušnějšího a schopnějšího. Šnajdrovi lidé ve vedoucích funkcích zkrátka nemají co dělat.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné