Přejít na obsah

Zdravotní pojišťovny plánují velké slučování

zpět
23.1.2009

Zdravotní pojišťovny Agel, Hutnická, Česká národní a Metal Aliance se mají v nejbližším možném termínu spojit. Informoval o tom dnes server Aktuálně.cz. Vznikne tak podle serveru třetí největší subjekt na trhu s pojištěním s obratem přes 20 miliard korun ročně. Informaci nevyloučil žádný z oslovených ředitelů pojišťoven či jejich tiskových mluvčích...

O fúzi se diskutuje, připustil podle serveru například ředitel Hutnické zdravotní pojišťovny Zdeněk Vrožina. „Dnes jsou to jen šumy. Já nevylučuji, že někdy v budoucnu povedeme s některou pojišťovnou vážný a zcela konkrétní rozhovor na téma jak a kdy se sloučit, ale teď nic konkrétního zatím není,“ řekl Vrožina.

Podobně reagoval i ředitel pojišťovny Metal Aliance Vladimír Kothera. „Žádný takový projekt nemám,“ odpověděl na otázku, zda fúzi vylučuje.

Vyvracet prý nic nechtěl ani Tomáš Želazko, mluvčí první soukromé pojišťovny Agel, kterou loni počátkem roku zakládal podnikatel Tomáš Chrenek.

Mluvčí Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra Hana Kadečková potvrdila informace serveru Euro online o tom, že se uvažuje o spojení pojišťovny vnitra s Vojenskou zdravotní pojišťovnou: „Může jít o strategické úvahy v politické rovině. Správní rada o ničem podobném nejednala,“ konstatovala.

Sloučení pojišťoven, které mají za úkol zajistit zdravotní péči zaměstnancům státu, prý může zjednodušit správu pojistného. Jaký ekonomický důvod může mít spojení tří veřejnoprávních pojišťoven s jednou soukromou, však jejich ředitelé nevysvětlují, napsal server.

Lidovecký poslanec Ludvík Hovorka už před slučováním pojišťoven varoval. Vadí mu účast Chrenkova Agelu, který vedle pojišťovny kontroluje 11 nemocnic a pět poliklinik. Hovorka proto sepsal novelu zákona o pojišťovnách, která zakazuje jejich slučování, pokud nezkrachují. Vláda však novelu před dvěma týdny odmítla, protože navrženou změnou by podle ní bylo zcela znemožněno sloučení dvou zdravotních pojišťoven například kvůli veřejnému zájmu nebo z jiného, objektivně daného důvodu. Novela zamíří do sněmovny, kde může spoléhat na podporu opozice. „Zatím není jisté, jestli bude zařazena do únorové schůze,“ řekl serveru Aktuálně.cz Hovorka.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Zdravotní pojišťovny plánují velké slučování

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Zdravotní pojišťovny plánují velké slučování

Komentáře

dalších 31 komentářů
Anopheles. Zisk je marnivost ?  | 25. 01. 2009 10:35

Vážení, tedy z toho všeho, co jsem si zde přečetl, aniž bych si dělal patent na rozum, mi vychází, že každý z nás se má začít chovat tvrdě účelově a to ve svůj prospěch. Stejně vše vede k všeobecnému rozkradení 230 mld Kč na zdravotní dani do těch různých konspirátů. Takže budeme dělat mystifikaci á la David Černý : my děláme ,že pracujeme, vy děláte, že nás platíte. A těm prosťáčkům necháme omrvinky aby neremcali. Lidu se nesmí vzít přece vše, něco se jim musí nechat, dle fiskálního génia Drymla....

BLB Re:Re:Re:ideální stav  | 24. 01. 2009 23:37

Není to horší než znárodnění?

BLB Re:ideální stav  | 24. 01. 2009 23:35

Netvořil Julínek zákony vtřícné ke Chrenkovi?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné