Přejít na obsah

Zdravotní sestra roku pracuje ve zdravotnictví přes 60 let

zpět
12.2.2009

Poděkováním za trpělivou a obětavou práci zdravotních sester se stal dnešní slavnostní večer v paláci Žofín na Slovanském ostrově v Praze. Za celoživotní dílo v ošetřovatelství získala ocenění Vlasta Polejová, která ve zdravotnictví pracovala přes 60 let...

Polejová pracovala jako zdravotní sestra od roku 1947 a dodnes ve zdravotnictví částečně působí, věnuje se počítačovému zpracování dat pro pojišťovny Thomayerově nemocnici v Praze. Tři sestry si dnes ve finále vybojovaly titul Sestra roku 2008.

Polejová začínala jako sestra v době, kdy zdravotní sestřičky pracovaly někdy v „polních podmínkách“. „Je to velká čest a poděkování za práci, kterou jsem vykonávala tak ráda a snad i dobře,“ řekla Polejová.

Nejlepší sestrou v nemocniční a ambulantní péči se stala Šárka Kaletová, z léčebny dlouhodobě nemocných v Ostravě-Radvanicích. Zasloužila se o aktivizaci pacientů v ústavní péči, zavedla do léčebny například dobrovolnickou službu a canisterapii, při níž psi pacientům připomínají domácí prostředí.

„Myslím, že ocenění a poděkování patří všem sestřičkám“

První místo mezi sestrami v sociální péči si odnesla Anna Hlásná z Domova pro seniory Štíty a začleněného zařízení Domov se zvláštním režimem v Jedlí na Olomoucku. Jako vrchní sestra se stará o seniory postižené Alzheimerovou demencí.

„Myslím, že ocenění a poděkování patří všem sestřičkám,“ řekla při přebírání ocenění. Titul v kategorii výzkum a vzdělávání získala Jana Korandová z Revmatologického ústavu Praha. V ústavu vede sestry i pacienty k vlastnímu vzdělávání, sama přednáší a publikuje.

Záštitu nad letošním ročníkem stejně jako v uplynulých osmi letech převzala předsedkyně správní rady Nadace Vize 97 Dagmar Havlová, která také předala čestné ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství. „Děkuji všem sestrám, které se zaslouží o to, aby pacient byl v klidu vyléčen,“ řekla Havlová na dnešním předávání cen nejlepším sestrám.

ČT24


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČT24

Komentovat článek: Zdravotní sestra roku pracuje ve zdravotnictví…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Zdravotní sestra roku pracuje ve zdravotnictví…

Komentáře

dalších 20 komentářů
Helena B. Papír nic nestojí  | 10. 03. 2009 09:07

Po přečtení všech příspěvků musím konstatovat, že každý má svůj díl pravdy. Ale jako bývalá zdravotní sesra (dobrovolně jsem před rokem ze zdravot.po 15 letech praxe odešla)musím souhlasit s posledním příspěvkem : řádně odpočinou, ocenit, poděkovat a bude to přínosem jak pro sestřičky, tak hlavně pro pacienty. Sestry pracují ve velkém stresu a jsou zavaleny mnohdy zbytečným papírováním a na pacienty pak nemají čas.....

Petr Bouzek Papír nic nestojí  | 12. 02. 2009 19:12

Já nejsem proti vyhlašování nejlepší sestry, nejlepšího doktora, nejlepšího radiologického laboranta, nejlepšího zřízence na patologii, nejlepšího řidiče sanitky, nejlepšího ředitele nemocnice, nejlepšího sanitáře, nejlepší uklízečky. Proč ne. Na pionýrském táboře jsem rád dostával diplomy a k tomu sáček bonbónů. Ocenění je hezká věc ale kdyby tak nezůstávalo jenom u něho. Kdyby tak byli všichni zdravotníci řádně zaplaceni a nemuseli pracovat nad hranicí fyziologické odolnosti. Kdyby si mohli řádně odpočinout. To by teprve bylo ocenění jejich práce. A profitovali by z toho i pacienti. Jenže peníze se nikomu dávat nechce, tak aspoň, že ty diplomy. Když bude mít nejlepší sestra hlad, může diplom prodat na bleším trhu za okoralou housku.

Růžová Arabela The S Re:mili zdravotnici, nechcete mi chodit pracovat na zahradku?  | 12. 02. 2009 17:06

Jsou tam zasazené penízky, je potřeba pravidelně zalévat a sklízet.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné