Přejít na obsah

Zdravotní sestry karlovarské nemocnice se chystají stávkovat

zpět
20.2.2010
nemocnice,chodba, sestra
zvětšitnemocnice,chodba, sestraZdroj: www.indepthcleaning.co.uk

nemocnice,chodba, sestra | Zdroj: www.indepthcleaning.co.uk

 

Zhruba 250 zdravotních sester karlovarské nemocnice se chystá v příštím týdnu stávkovat. Důvodem je především snaha udržet si mzdy minimálně na současné úrovni. Protesty se ale nemají nikterak dotknout pacientů.

„Zdravotních sester se hlavně dotýká to, že se jim mají meziročně snižovat mzdy,“ uvedla jedna z organizátorek protestů, vrchní sestra neurologie Danuše Klecanová.

Výhrady i k odvolání členů managementu

„Ve středu se v poledne sejdeme před generálním ředitelstvím Karlovarské krajské nemocnice (KKN), a. s., a tam všechny naše požadavky předneseme,“ uvedla s tím, že sestrám se rovněž nelíbí odvolávání některých členů managementu nemocnice v posledních týdnech. „Bez udání důvodu museli odejít ze svých funkcí ve vedení nemocnice lidi, o kterých víme, že byli na svém místě. Odvoláni byli jenom proto, že měli jiné názory na vedení nemocnice a viděli dobře do karet,“ řekla Klecanová. „Protest se nikterak nedotkne poskytování zdravotnické péče, protože na setkání přijdou jen ty zdravotní sestry, které nebudou ve službě,“ dodala Klecanová s tím, že petici na podporu zmiňovaných podmínek podepsalo v uplynulém týdnu kolem 250 zdravotních sester. Karlovarský krajský radní pro zdravotnictví Václav Larva (ČSSD) se plánovaným protestům zdravotních sester podivoval. „Nevím, proč jdou do symbolické protestní akce, když kolektivní vyjednávání ještě neskončilo. Nikdo neřekl, že se jim budou platy snižovat. Já budu bojovat za to, aby se tak nestalo. Nevidím důvod protestovat,“ dodal. O protestech v pátek odpoledne generální ředitel KKN Jiří Fojtík nic nevěděl. „Zdravotní sestry si musí uvědomit, že odvolaní členové vedení nemocnice byli do funkcí dočasně pověřeni, stejně jako například já,“ uvedl. „Nejsem si vědom, že by v tomto státě jmenování manažerů bylo na vůli zaměstnanců,“ odmítl protesty Larva. „Součástí KKN jsou i zdravotní sestry sokolovské a chebské nemocnice a ty mohou mít jiný názor,“ dodal.

Za vším prý je skupina lékařů

Protestní akci zdravotních sester neorganizují jejich odbory, ale podporuje je Lékařský odborový klub (LOK). „Zdravotní sestry podporujeme v jejich protestních akcích,“ uvedl šéf LOK v karlovarské nemocnici Peter Igaz. Podle Larvy za vším stojí skupina pěti šesti lékařů. „Bezdůvodně si osobují, že mají vždy pravdu a jsou vždy čistí. Já však vím, že to není v každém případě pravda,“ podotkl. Zdravotní sestry jsou připraveny své protesty opakovat, pokud vedení kraje a KKN nepřistoupí na jejich požadavky.


Autoři

Právo

Související články

4.2. Lékařské odbory chtějí větší mzdy Lékařské odbory chtějí větší mzdy
13 příspěvků
14.12. Pojišťovny zkontrolují platy sester Pojišťovny zkontrolují platy sester
27 příspěvků
19.10. Nemocnice shání nové lékaře i sestry Nemocnice shání nové lékaře i sestry
20 příspěvků

Komentovat článek: Zdravotní sestry karlovarské nemocnice se…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Zdravotní sestry karlovarské nemocnice se…

Komentáře

dalších 10 komentářů
občan lékař Konečně!  | 22. 02. 2010 10:19

Mají důvod i ostatní sestry v ČR -je to ostuda jak jsou vykořisťovny stáem , akciovkami a podobnými institucemi! Mají recht.! OL

x Stávka v Lufthanze  | 22. 02. 2010 07:33

Museli zrušit lety,vrátit peníze,zajistit jiné lety.

čtenářka ctenarko-odpovědˇ  | 21. 02. 2010 08:42

Právo na stávku sestry mají,ale musí byt vidět na ulici,aby si jich média všimla. A že jsou lidé nyní k sobě lhostejní a zlí,z něčeho pramení/?/ a je to teda smutné.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné