Přejít na obsah

Zdravotní sestry si ještě letos polepší o 2 tisíce měsíčně

zpět
2.9.2009

Devět milionů korun. O takovou částku si přilepší zdravotní sestry a porodní asistentky v liberecké nemocnici do konce letošního roku. Krajská pobočka Všeobecné zdravotní pojišťovny totiž každé sestře v lůžkovém zařízení v kraji přispěje na mzdy dva tisíce korun měsíčně...

Celkem rozdělí do konce roku jen na platy sester Všeobecná zdravotní pojišťovna v Libereckém kraji téměř pětadvacet milionů korun

Devět milionů korun. O takovou částku si přilepší zdravotní sestry a porodní asistentky v liberecké nemocnici do konce letošního roku. Krajská pobočka Všeobecné zdravotní pojišťovny totiž každé sestře v lůžkovém zařízení v kraji přispěje na mzdy dva tisíce korun měsíčně. „V těchto dnech byly ve spolupráci se zdravotnickými zařízeními a Ministerstvem financí shromážděny údaje potřebné k rozdělení finančních částek, které VZP slíbila na úpravu platů sester a porodních asistentek. Lůžková zařízení v Libereckém kraji průběžně do konce roku od nás obdrží téměř 25 milionů korun, “ potvrdil Stanislav Šetina, tiskový mluvčí liberecké pobočky VZP. Podle informací Alexandry Kittnerové, tiskové mluvčí liberecké nemocnice se dvoutisícový příspěvek promítne ve mzdě skutečně každé zdravotní sestry a porodní asistentky bez rozdílu specializace. Platy zdravotních sester v nemocnici ve městě pod Ještědem tak trhnou další rekord. Už nyní totiž díky dobré ekonomické situaci zdravotnického zařízení jejich průměrné mzdy vysoce převyšují celostátní průměr. „Například u zdravotních sester je celorepublikový průměr platů necelých 23 tisíc korun. V liberecké nemocnici je to nyní 28 294 korun a po nové úpravě budou sestry a porodní asistentky v průměru odcházet s třicetitisícovými platy, “ sdělila Miroslava Tanečková, ekonomická ředitelka nemocnice. Přitom podle jejích informací ještě před třemi lety dostávaly zdravotní sestry za svoji práci v liberecké nemocnici přibližně 19 tisíc korun. Navíc, jak vysvětlil Luděk Nečesaný, generální ředitel liberecké nemocnice, na poměrně vysoký výdělek si v liberecké nemocnici může přijít i mladá sestra. „U nás nefungují tabulkové platy, ale mzdy podle výkonnosti. Takže například jsme schopni více odměnit sestru, která pracuje za jinou, jež je například v dlouhodobé pracovní neschopnosti, “ vysvětlil Nečesaný. Podle dalších informací Všeobecné zdravotní pojišťovny se na zlepšení mzdových podmínek mohou těšit i ty zdravotní sestry, které pracují v ambulantních zařízeních. „Administrace tohoto procesu začne pravděpodobně příští týden, kdy budou na jednotlivých územních pracovištích připraveny k podpisu dokumenty pro zvýšení úhrad, “ upřesnil Stanislav Šetina. Jiří Benedikt, ředitel krajské pobočky VZP pak dodává, že si velmi váží náročné práce sester a je rád, že může sdělit tuto dobrou zprávu. Celkový objem nákladů VZP vynaložených na zdravotní péči v Libereckém kraji přesahuje v roce 2009 pět a půl miliardy korun. Smluvními partnery je 200 praktických lékařů pro dospělé, 94 lékařů pro děti a dorost, 240 stomatologů a 70 gynekologických ambulancí.

Pavlína Stránská, Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Zdravotní sestry si ještě letos polepší o 2…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Zdravotní sestry si ještě letos polepší o 2…

Komentáře

dalších 10 komentářů
Re:Úsměvné  | 4. 09. 2009 12:02

Milý pozorovateli, to není tak samozřejmé. my musíme pracovbat za chybějící kolegyně bez zareptání a nikdy jsme za to nedostali ani desetník navíc( maximálně nám proplatili přesčasy), ale o odměně jsme si mohli nechat jen zdát. ( přitom plat chybějící kolegyně někde musí zůstat, když se nemocenská platí z jiného pytlíku peněz)

Splešťule blátivá Re:liberecká nemocnice  | 3. 09. 2009 12:47

Spíše by potřebovali kopanec, jako dostali v Mladé Boleslavi, kde byli zvyklí i na Raduana Nwelatiho.

Jiri Wicherek Re:Re:liberecká nemocnice  | 3. 09. 2009 00:08

V onom diskutovanem navyseni platu ZDRAVOTNIM SESTRAM se s nim nepocita. Pominu-li nedostatek financi, pak je to dalsi krok k rozestvavani personalu kvuli par stovkam.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné