Přejít na obsah

Zdravotní sestry v hradeckém kraji jsou ve stávkové pohotovosti

zpět
17.8.2009

Zdravotní sestry z nemocnic Královéhradeckého kraje jsou od dnešního dne ve stávkové pohotovosti. Nelíbí se jim nízké mzdy. Vedení kraje jim totiž minulý týden oznámilo, že zdravotní sestry najdou v srpnové výplatě o zhruba 1500 korun více, odboráři ale žádají navýšení o 3000 korun měsíčně...

Zdravotnické odbory v hradeckém kraji trvají na dofinancování zdravotnických zařízení z prostředků kraje a požadují navýšení platů zdravotníků o minimálně o tři tisíce korun měsíčně. „Bez tohoto navýšení není možné získat nové zaměstnance, ani zastavit stávající odchody personálu,“ uvedli odboráři v prohlášení. Kraj tvrdí, že letos sestrám a střednímu zdravotnickému personálu už přidal šest procent. Podle odborářů ale toto navýšení mezd nehradil kraj, ale nemocnice z vlastních zdrojů.

Petice přijde na řadu v září

Peticí zdravotníků by se mělo zabývat zářijové krajské zastupitelstvo, poté odbory zváží další postup. Odboráři tvrdí, že průměrný plat středního zdravotnického personálu je v krajských nemocnicích hradeckého kraje nejnižší v zemi a pohybuje se kolem 20.000 korun, zatímco ve státní fakultní nemocnici je až o 7000 korun vyšší. V pěti krajských nemocnicích pracuje na 3000 lidí, dalších více než 600 lidí kraj zaměstnává v příspěvkových organizacích, jako jsou zdravotnická záchranná služba. Ročně jde na platy všech krajských zdravotníků více než miliarda korun.

msvo, www.Zdravi.Euro.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Zdravotní sestry v hradeckém kraji jsou ve…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Zdravotní sestry v hradeckém kraji jsou ve…

Komentáře

dalších 63 komentářů
Bazi Re:Re:Re:Z Ku.veneho trpaslika  | 24. 08. 2009 15:35

Díky. Aspoň že to někdo vidí pozitivně. Mimochodem, díky červnovému zvýšení se zvedly platy i lékařům. A když jsme u toho, náš primář až teď zjistil, že nemáme pár let osobní ohodnocení. Samozřejmě jen sestry. Lékaři ho mají.

Petr Bouzek Nesmíme to vidět třídně  | 19. 08. 2009 03:43

Je a není to pravda. Mezi lékaři a sestrami přetrvávají určitá klišé o tom, že jedna skupina maká a druhá si "válí šunky". No a v očích lidí je každá mladá sestřička vpodstatě lehká žena, která o nočních službách spí s lékaři. A každý lékař nechá pacienta umřít, dokud nedostane úplatek. Za léta své lékařské praxe jsem se setkal se spoustou takových klišé. Je třeba se nad ně povznést a nepracovat s nimi. Zdravotníci se musí sjednotit a jedna skupina musí pomáhat té druhé. Lékaři sestrám, sestry lékařům, zaměstnanci soukromníkům, soukromníci zaměstnancům. Pokud se necháme zatáhnout do vzájemných animozit, tak na tom budeme pořád bídně.

sestra Re:Musíme to vidět třídně  | 19. 08. 2009 00:31

Nesmysl,takto to sestry necítí,dobrýho doktora si váží a neschopnýho mají plné zuby,protože právě ten se chová většinou povýšeně,snad aby zamaskoval svoji nejistotu.Představte si nadutého neschopného člověka,ten by lezl na nervy všem.Já osobně žádný komplex nemám,hodnotím lidi podle chování,ne podle vzdělání.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné