Přejít na obsah

Zdravotníci demonstrovali proti tunelování nemocnice

zpět
11.1.2008

Tisícovka lékařů a zdravotních sester z karlovarské nemocnice a jejich příznivců demonstrovala ve čtvrtek odpoledne před Krajským úřadem v Karlových Varech. Přišli sem vyjádřit svůj nesouhlas se spojením bývalých okresních nemocnic v jednu Karlovarskou krajskou nemocnici, jejíž management, stejně jako vedení kraje, viní z tunelování...

Zhruba tisícovka lékařů a zdravotních sester z karlovarské nemocnice a jejich příznivců demonstrovala ve čtvrtek odpoledne před Krajským úřadem v Karlových Varech.

Přišli sem vyjádřit svůj nesouhlas se spojením bývalých okresních nemocnic v jednu Karlovarskou krajskou nemocnici (KKN), a. s., jejíž management, stejně jako vedení kraje, viní z tunelování.

„My chceme pracovat, ale ne pro firmu, která ne naší vinou generuje řádově desetimiliónové dluhy,“ uvedl na demonstraci šéf karlovarského Lékařského odborového klubu Filip Berger.

Demonstranti drželi v rukách transparenty s nápisem „Tuneláři krajského zdravotnictví - bojte se!“ a skandovali mimo jiné výzvy k odstoupení hejtmana.

Protestující zdravotníci chtěli ale především dosáhnout zrušení KKN a návrat k systému tří samostatných nemocnic. „Rozkrádají se tu veřejné prostředky,“ upozorňovali lékaři a sestry, kteří teď chtějí na protest z KKN hromadně odejít. Výpovědi už podepsalo na 250 zdravotnických pracovníků.

Hejtman kraje Josef Pavel (ODS) na demonstraci nepřišel, protože odjel na setkání hejtmanů a veletrh Regiontour do Brna.

Rudolf Voleman, Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Zdravotníci demonstrovali proti tunelování…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Zdravotníci demonstrovali proti tunelování…

Komentáře

dalších 18 komentářů
nika nebudeme  | 14. 01. 2008 11:32

zuneužiti politicky ,naopak zneužijeme politiky k dosažení našich požadavků: l.demontáž rady představenstva a dozorčí rady 2.zvolení krizového managmentu 3.ekonomický audit na hospodaření za České zdravotní 4.požadovat v dalším kroku o defuzaci(rozdělění KKN) pro neprůhlednost v hospodaření

Zadluženost Re:Re:Stručný přehled rozkladu KKN díl 4.  | 13. 01. 2008 23:04

A jaké jsou požadavky protestujících? Jak jsou právně řešitelné ? Taky byla zadluženost nemocnic ve středočeském kraji . V médiích a jak se to řešilo a řeší? Některou navšivte. Musí se to oddlužit, nebo zavřít.

budeme Re:Stručný přehled rozkladu KKN díl 4.  | 13. 01. 2008 22:57

zneužiti politicky.Te´d už je to neřízená střela. Očekáváme příjezd Engla, Veleva,Kubka, Ratha a každý si bude ohřívat svou polívku.Pak odjedou a řešení,které nebude jednoduché pro kohokoliv / kdo by se do takové lvové jámy cpal?/ budeme muset akceptovat my.za pár měsíců si řekneme.Kdyby nebylo před krajskými volbami,tak takový humbuk nebude,to si pište.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné