Zdravotníci demonstrovali proti tunelování nemocnice

Titulní obrázek

Tisícovka lékařů a zdravotních sester z karlovarské nemocnice a jejich příznivců demonstrovala ve čtvrtek odpoledne před Krajským úřadem v Karlových Varech. Přišli sem vyjádřit svůj nesouhlas se spojením bývalých okresních nemocnic v jednu Karlovarskou krajskou nemocnici, jejíž management, stejně jako vedení kraje, viní z tunelování…

Zhruba tisícovka lékařů a zdravotních sester z karlovarské nemocnice a jejich příznivců demonstrovala ve čtvrtek odpoledne před Krajským úřadem v Karlových Varech.

Přišli sem vyjádřit svůj nesouhlas se spojením bývalých okresních nemocnic v jednu Karlovarskou krajskou nemocnici (KKN), a. s., jejíž management, stejně jako vedení kraje, viní z tunelování.

„My chceme pracovat, ale ne pro firmu, která ne naší vinou generuje řádově desetimiliónové dluhy,“ uvedl na demonstraci šéf karlovarského Lékařského odborového klubu Filip Berger.

Demonstranti drželi v rukách transparenty s nápisem „Tuneláři krajského zdravotnictví – bojte se!“ a skandovali mimo jiné výzvy k odstoupení hejtmana.

Protestující zdravotníci chtěli ale především dosáhnout zrušení KKN a návrat k systému tří samostatných nemocnic. „Rozkrádají se tu veřejné prostředky,“ upozorňovali lékaři a sestry, kteří teď chtějí na protest z KKN hromadně odejít. Výpovědi už podepsalo na 250 zdravotnických pracovníků.

Hejtman kraje Josef Pavel (ODS) na demonstraci nepřišel, protože odjel na setkání hejtmanů a veletrh Regiontour do Brna.

Rudolf Voleman, Právo

Ohodnoťte tento článek!