Přejít na obsah

Zdravotníci drží dále stávkovou pohotovost

zpět
7.10.2010
lékař, stetoskop, zdravotnictví
zvětšitlékař, stetoskop, zdravotnictvíZdroj: www.planet.wissen.de

lékař, stetoskop, zdravotnictví | Zdroj: www.planet.wissen.de

 

Na krajské konferenci odborových svazů zdravotnictví a sociální péče v Moravskoslezském kraji se včera velmi živě diskutovalo o nejisté současné situaci v oceňování pracovníků ve zdravotní i sociální sféře, ale i o plánovaných změnách vlády v chystané novele zákoníku práce.

„Sice stávka 15. října nebude, avšak stále zůstáváme ve stávkové pohotovosti. Situace kolem platů ve zdravotnictví je velmi vážná. Chystají se drastické změny,“ sdělila včera Právu místopředsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Ivana Břeňková.

Její kolegyně Dagmar Valová dokonce připustila, že se plánuje další demonstrace. „Nemůžeme jen nečinně přihlížet,“ vysvětlila.

„Dokud nebudeme mít příslib ministra Drábka o tom, že se zaměstnanců ve zdravotnictví a sociální sféře netýkají změny v tabulkách nachystané od ledna, tak zůstaneme ve stávkové pohotovosti i nadále,“ doplnila Břeňková.

Pokud by se novinky v tarifních platech dotkly i zdravotních sester, tak by se mohlo stát, že by si místo 25 tisíc hrubého domů na výplatu přinesly jen 15 tisíc korun.

„Zároveň už máme i takové odezvy z akciových společností, že se těší, až se platové podmínky v příspěvkových zdravotnických a sociálních zařízeních zhorší. Nebudou totiž muset zaměstnance přeplácet,“ dodala ještě Břeňková.


Klíčová slova

Autoři

Denisa Telaříková, Právo

Komentovat článek: Zdravotníci drží dále stávkovou pohotovost

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Zdravotníci drží dále stávkovou pohotovost

Komentáře

1 komentář
cifo drzet  | 8. 10. 2010 00:01

drzet pevne v ruce a nepustit! jo a slibovat se taky musi, jak by to vypadalo bez slibu? No hlavne ze se nam to presunulo ze zvysovani na udrzeni. Zajic hodil malou klicku a my jsme se posr.li. Ze nic nevybojujem nevadi, hlavne ze mame pocit, ze jsme zvitezili. Vzdyt o to jde ne?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné