Přejít na obsah

Zdravotníci poradí lidem v Pardubickém kraji po telefonu

zpět
2.9.2010
lékař, telefon, počítač, ordinace, praktik
zvětšitlékař, telefon, počítač, ordinace, praktikZdroj: co.monmouth.nj.us

lékař, telefon, počítač, ordinace, praktik | Zdroj: co.monmouth.nj.us

 

Zdravotníci poradí pacientům v Pardubickém kraji i po telefonu. V srpnu začala fungovat telefonická informační služba, která lidem poradí, kde hledat lékařskou pomoc v případě, že jsou ordinace praktických a dětských lékařů v jejich okolí zavřené.

ČTK to řekl ředitel Zdravotnické záchranné služby Pavel Svoboda.

„Zrušené pohotovosti v Poličce a Červené Vodě nebyly využívány tak, aby byly plně funkční a výhodné, aby samostatně obstály odborně, personálně i ekonomicky. Pacientům však chceme vycházet vstříc, proto jsem zřídili Informační zdravotnické centrum, kde mohou občané konzultovat zdravotní potíže, které je sužují,“ řekl ředitel.

Dispečeři, záchranáři a lékaři jsou k dispozici pro dospělé pacienty na telefonu 466 650 647 a pro děti na čísle 466 650 658.

Odborníci lidem poradí, jak mají postupovat, když si například vymknou kotník, dítě má horečky nebo mají jakékoliv bolesti. Zároveň pacientům dají adresu na nejbližší lékařskou pohotovost, případně předají kontakt na příslušné oddělení nejbližší nemocnice.

Linka 155 i nadále slouží pro akutní kritické případy. Lékařskou službu první pomoci mají od nového roku na starosti krajské nemocnice. Pohotovosti v Poličce a Červené Vodě skončily letos v létě.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Související články

20.11. Pardubický kraj doplatí záchranné službě ztrátu 13 milionů korun Pardubický kraj doplatí záchranné službě ztrátu 13 milionů korun
4 příspěvků

Komentovat článek: Zdravotníci poradí lidem v Pardubickém kraji po…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné