Zdravotníci z Lounska si připravují otázky k zítřejší návštěvě ministra

Zítra navštíví okres Louny ministr zdravotnictví Bohumil Fišer. V programu jeho návštěvy figurují nemocnice v Lounech i Žatci, zdravotnická záchranná služba a také psychiatrická léčebna v Petrohradě. Nemocnice v Žatci sice původně nebyla v plánu zahrnuta, doplněna byla až po pozvání správní radou nemocnice. „Chtěli jsme, aby pan ministr viděl, jak vypadá zprivatizovaná nemocnice. Chceme jej provést různými odděleními a položit mu pár otázek…

Okres Louny – Zítra navštíví okres Louny ministr zdravotnictví Bohumil Fišer. V programu jeho návštěvy figurují nemocnice v Lounech i Žatci, zdravotnická záchranná služba a také psychiatrická léčebna v Petrohradě.

V lounské nemocnici má ministr jednat o nové stravovací jednotce. Ta by měla podle zpracovaného projektu zatím vycházet na 60 miliónů korun, které ale nemá nemocnice k dispozici. O dotaci proto požádá ministerstvo zdravotnictví. Ředitel nemocnice Zdeněk Stružka mu předá jeden z výtisků projektu.

Fišer navštíví také nemocnici v Žatci. Ta sice původně nebyla v plánu zahrnuta, doplněna byla až po pozvání správní radou nemocnice. „Chtěli jsme, aby pan ministr viděl, jak vypadá zprivatizovaná nemocnice. Chceme jej provést různými odděleními a položit mu pár otázek,“ řekla ředitelka nemocnice Jitka Elznicová. Otázky se probíraly během včerejší schůzky s primáři jednotlivých oddělení.

Jedním z bodů je také návštěva Zdravotnické záchranné služby okresu Louny se sídlem v Žatci. „Ministr by nám mohl například objasnit polohu našeho budoucího zřizovatele,“ očekává ředitel záchranky Čestmír Novák.

Poslední zastávkou na cestě okresem Louny bude léčebna v Petrohradě. I tato návštěva bude víceméně jen informativní. Tamní zaměstnanci nemají zatím na ministra připraveny žádné otázky.

„Pravděpodobně zachováme pravidla bontonu a počkáme, až se zeptá pan Fišer, on tu bude na návštěvě,“ usmála se Zdeňka Sosnová, ředitelka léčebny. „Samozřejmě bych ráda, aby byl ministr s naším zařízením spokojen,“ uzavřela.

OLDŘICH HÁJEK, Deník Lučan, 30.8.2001

Ohodnoťte tento článek!