Přejít na obsah

Zdravotnické odbory budou jednat s Drábkem a Hegerem o platech

zpět
14.3.2012
management, vedení, jednání,
zvětšitmanagement, vedení, jednání, Zdroj: wikimedia.com

management, vedení, jednání, | Zdroj: wikimedia.com

 

Vedení zdravotnických odborů bude dnes jednat s ministry práce a zdravotnictví o výdělcích v sociálních službách i ve zdravotnických zařízeních. Mluvit s nimi chce také o financování péče o seniory a postižené či o tom, zda nemocnice na slibované letošní zvyšování mezd mají peníze.

V sociálních službách pracuje asi 43.000 lidí. Podle odborů mají ti, co se starají o potřebné, mnohem nižší příjem než pracovníci v jiných oborech. Často prý vydělávají jen kolem 10.000 korun čistého měsíčně.

Odboráři požadují, aby pečovatelé dostávali mzdu podle stejných pravidel a tabulek jako zdravotníci, kteří si vydělají víc. S ministrem práce Jaromírem Drábkem (TOP 09) chtějí šéfky zdravotnických odborů jednat i o financování sociálních služeb. Některým zařízením hrozí totiž kvůli nedostatku peněz uzavření.

Několik hodin po jednání s Drábkem bude následovat schůzka s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem (TOP 09). I na ní by se mělo mluvit o platech. Zdravotníci si totiž měli od ledna podle ministrova příslibu přilepšit o 6,25 procenta.

Podle odborů ale příjem rostl jen ve fakultních nemocnicích a ústavech, které řídí ministerstvo. Ostatní zdravotnická zařízení na zvýšení mezd prý nedostávají od zdravotních pojišťoven peníze. Premiér Petr Nečas (ODS) odborům slíbil analýzu stavu. Také o její podobě a provedení chtějí odborářky s Hegerem jednat.


Komentovat článek: Zdravotnické odbory budou jednat s Drábkem a…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Zdravotnické odbory budou jednat s Drábkem a…

Komentáře

1 komentář
lékař z IKEM upřesnění  | 14. 03. 2012 14:26

Nevím, ve kterých státních nemocnicích zdravotníkům přisypali 6,25% navíc. My v IKEM jsme od začátku roku 2012 nedostali od vedení ani floka navíc k základnímu platu ani jsme nedostali nové platové výměry na které jsme čekali. IKEM prostě neplní nařízení ministra. Minulý rok IKEM splnil memorandum na 100%.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné