Přejít na obsah

Zdravotnické odbory budou jednat s ministrem Hegerem o platech

zpět
6.9.2010
jednání, smlouva, dohoda
zvětšitjednání, smlouva, dohodaZdroj: www.jenniferlewishr.co.uk

jednání, smlouva, dohoda | Zdroj: www.jenniferlewishr.co.uk

 

Zdravotničtí odboráři dnes budou jednat s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem (TOP 09). Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče (OSZSP) zásadně nesouhlasí s návrhem ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09) na změnu odměňování a snížení platových tarifů pro pracovníky ve zdravotnictví a sociálních službách. I s ním chtějí odbory o plánovaných změnách jednat.

Pokud se nedohodnou, jsou připraveny vyhlásit stávkovou pohotovost.

Odbory si nedovedou představit jako řešení pouze škrty. Místopředsedkyně svazu Dagmar Žitníková ČTK řekla, že má na dvě tisícovky záporných vyjádření zaměstnanců ve zdravotnictví, které poslali oběma ministrům a premiéru Petru Nečasovi (ODS).

Ministerstvo práce a sociálních věcí chce ušetřit desetinu výdajů na platech, proto navrhlo snížit o desetinu platové tarify a provést změnu v tarifních tabulkách. Změny by se dotkly také části pracovníků ve zdravotnictví a v sociálních službách. Svaz je zásadně proti snižování platů, vyzývá k hledání vnitřních rezerv na zamýšlené úspory.

S návrhem nesouhlasí ani Lékařský odborový klub (LOK) či Česká lékařská komora (ČLK). Upozorňují, že nejde o snížení platových tarifů pouze o deset procent. Zkušení zdravotníci můžou přijít až o 40 procent tarifní složky. Snížení platových tarifů podle odborů povede k dalším odchodům kvalitních pracovníků a ke zhoršení kvality poskytované péče ve zdravotnictví a sociálních službách.


Komentovat článek: Zdravotnické odbory budou jednat s ministrem…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Zdravotnické odbory budou jednat s ministrem…

Komentáře

dalších 27 komentářů
Dissenter po odecteni sluzeb si na platu policajta  | 7. 09. 2010 00:20

To mi připadá jako blbina. Když se podíváte na přehled http://www.agentka.cz/cz/platy, je vidno, že platy 40+ pobírá kolem 5% populace. A pořád jsou mezi nimi podle vás socky, střední třída i high class?

MSDF po odecteni sluzeb si na platu policajta  | 6. 09. 2010 21:37

asi je to pravicove. Stredni trida v CR jsou pravnici a ajtaci. Lekari a ucitele jsou socky.

dissenter Dissentere, Ty jsi v podstate hola ANANAS  | 6. 09. 2010 20:29

500 hodin ročně mi nepřijde tolik, za chudinu se nepovažuju, za bohatého taky ne. Kellera nečtu, ale považuje-li za chudinu všechny s platem cca 2,5x průměr, kde je potom střední třída?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné