Přejít na obsah

Zdravotnické odbory odmítají záměr politiků zrušit platové tarify

zpět
24.6.2010
stetoskop, lékař, zdravotnictví, medicína
zvětšitstetoskop, lékař, zdravotnictví, medicínaZdroj: static.guim.co.uk

stetoskop, lékař, zdravotnictví, medicína | Zdroj: static.guim.co.uk

 

Zdravotnické odbory odmítají záměr stran budoucí trojkoalice ODS, TOP 09 a Věcí veřejných zrušit platové tarify ve zdravotnictví. Trvají naopak na tom, že tarifní platy lékařů, sester a nezdravotnických pracovníků se mají sblížit, protože pracují jako jeden tým.

Požadavek Lékařského odborového klubu na vyšší platy lékařů podporují, rozšiřují ho ale na celý tým. K hromadným odchodům lékařů z nemocnic vyzývat nebudou.

Na dnešní tiskové konferenci zveřejní Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče platové požadavky. Podporuje je přes 10.000 odborářů, kteří již podepsali petici. Svaz ji předá poslancům, řekla ČTK místopředsedkyně svazu Ivana Břeňková.

„Požadujeme stejné odměňování, tedy platové tarify, třídy a stupně. Jsme proti jejich zrušení,“ zdůraznila.

Podle odborářů by mohla být buď jedna platová stupnice pro všechny, nebo by se ty dosavadní měly přiblížit. Vyšší ohodnocení pracovníků ve zdravotnictví chtějí odboráři dosáhnout tím, že stoupne cena jejich práce.

Vedle lékařů a sester by tak více dostali také technicko-hospodářští pracovníci a technici, kteří obhospodařují zdravotnickou techniku.


Komentovat článek: Zdravotnické odbory odmítají záměr politiků…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Zdravotnické odbory odmítají záměr politiků…

Komentáře

dalších 17 komentářů
katango Z jedné kádě mince...  | 25. 06. 2010 17:25

No,já bych se i sbližovala,ale ne s každým.....

lékař5 Z jedné kádě mince...  | 25. 06. 2010 17:16

"Trvají naopak na tom, že tarifní platy lékařů, sester a nezdravotnických pracovníků se mají sblížit, protože pracují jako jeden tým". Co se, kolegové, zlobíte? Vždyť táborité nám šli příkladem a údajně podobná praxe je dodnes v židovských kibucích. Každý podle svých možností, každému podle jeho potřeb. Ještě taky na ostrově Utopia to fungovalo. Jsme přece jeden tým, je fuk, že jedna utírá stolky a rozdává jídlo pod nos a jiná provádí kardiochirurgické výkony. Obě chodí přece do práce, obě se starají o stejné pacienty a jejich blaho. Vám to nepřipadá správné ? Navrhuji ještě rozšíření týmu o uklízečky, kuchařky ve stravovacím provozu, údržbáře. Taky účetní, personalisty, ekonomy, náměstky a ředitele. Jsme přece jeden tým ! Podle mne dokonce i zdravotní rada a všichni ministerští úředníci včetně ministra patří do našeho týmu. Určitě i ředitelé zdravotních pojišťoven by se měli svými platy sblížovat. A což teprve bruselští odborníci a najmě odborníci ve WHO... Sbližujte se! Sbližujme se! Skoro se mi chce volat z plných plic: Proletáři všech zemí světa- spojte se !!!

katango Tineo Danaos dona ferentes !  | 25. 06. 2010 10:10

Podle mne to je nehorázný požadavek na přiblížení až vyrovnání platů jednoho ošetřujícího týmu - od primáře po sanitáře.Nic jinýho bych od toho podrazáka Schlangera nečekala.Abychom se nedivili,až z dřevěného koně začnou vylézat po zuby ozbrojení nepřátelé !

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné