Zdravotnické povolání je podle rektora ušlechtilým posláním vyžadujícím nadšení

Ve Vojenské lékařské akademii se včera konalo slavnostní vyřazení absolventů všech forem studia. Zúčastnila se jej řada hostů, mezi nimi i náměstek ministra vnitra Josef Jehlík. Studium zde ukončilo celkem 28 absolventů, z toho dvanáct oboru všeobecného lékařství, které ještě v pondělí v pražském Karolinu čeká promoce. Rektor VLA JEP plk. doc. Svatopluk Býma ve svém vystoupení uvedl, že lékařské povolání je ušlechtilým posláním…

Hradec Králové – Od roku 1993 se naši vojáci a vojenští zdravotníci také zúčastňují mírových misí na Balkáně. VLA JEP se významně podílí na jejich profesní přípravě. Žel vojenská služba přináší i svá rizika, vyloučena není ani oběť nejvyšší. Všichni přítomní proto včera minutou ticha uctili památku kolegy vojáka, který zahynul v Bosně. Plk. Býma dále mimo jiné řekl, že letošní vyřazení absolventů je výjimečnou událostí, neboť hradecká VLA JEP si připomíná 50. výročí vzniku a 75 let zdravotnické služby československé armády. Do současné doby hradecká vojenská akademie připravila 2600 vojenských lékařů, stomatologů, farmaceutů a zdravotních sester.

Mezi absolventy bakalářského studia oboru zdravotnický management byla i Bohumila Zavřelová. Svěřila se, že na VLA byla velmi spokojená a nyní bude pokračovat v dalším studiu logistiky. Už vlastně doktor Jan Horáček byl za trvale výborné výsledky studia všeobecného lékařství zapsán na Desku cti VLA. Řekl, že lékařské povolání, které má moc rád, vyžaduje i určité nadšení a především snahu maximálně pacientovi pomoci. On sám se chce ještě více věnovat kardiologii.

JIŘÍ KOŠŤÁK, Hradecké noviny, 21.7.2001

Ohodnoťte tento článek!