Přejít na obsah

Zdravotnické povolání je podle rektora ušlechtilým posláním vyžadujícím nadšení

zpět
23.7.2001

Ve Vojenské lékařské akademii se včera konalo slavnostní vyřazení absolventů všech forem studia. Zúčastnila se jej řada hostů, mezi nimi i náměstek ministra vnitra Josef Jehlík. Studium zde ukončilo celkem 28 absolventů, z toho dvanáct oboru všeobecného lékařství, které ještě v pondělí v pražském Karolinu čeká promoce. Rektor VLA JEP plk. doc. Svatopluk Býma ve svém vystoupení uvedl, že lékařské povolání je ušlechtilým posláním...

Hradec Králové - Od roku 1993 se naši vojáci a vojenští zdravotníci také zúčastňují mírových misí na Balkáně. VLA JEP se významně podílí na jejich profesní přípravě. Žel vojenská služba přináší i svá rizika, vyloučena není ani oběť nejvyšší. Všichni přítomní proto včera minutou ticha uctili památku kolegy vojáka, který zahynul v Bosně. Plk. Býma dále mimo jiné řekl, že letošní vyřazení absolventů je výjimečnou událostí, neboť hradecká VLA JEP si připomíná 50. výročí vzniku a 75 let zdravotnické služby československé armády. Do současné doby hradecká vojenská akademie připravila 2600 vojenských lékařů, stomatologů, farmaceutů a zdravotních sester.

Mezi absolventy bakalářského studia oboru zdravotnický management byla i Bohumila Zavřelová. Svěřila se, že na VLA byla velmi spokojená a nyní bude pokračovat v dalším studiu logistiky. Už vlastně doktor Jan Horáček byl za trvale výborné výsledky studia všeobecného lékařství zapsán na Desku cti VLA. Řekl, že lékařské povolání, které má moc rád, vyžaduje i určité nadšení a především snahu maximálně pacientovi pomoci. On sám se chce ještě více věnovat kardiologii.

JIŘÍ KOŠŤÁK, Hradecké noviny, 21.7.2001


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Hradecké noviny

Komentovat článek: Zdravotnické povolání je podle rektora…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné