Přejít na obsah

Zdravotnictví dál bude pro "chudej lid", slíbil Heger

zpět
15.7.2011
Leoš Heger
zvětšitLeoš HegerZdroj: MZ ČR

Leoš Heger | Zdroj: MZ ČR

 

Ministr v online rozhovoru se čtenáři Aktuálně.cz uklidňoval, že se pacienti nemusí změn bát. Prý v žádném případě neuvažuje ve stylu "na chudej lid musí bejt přísnost".

Ministr zdravotnictví Leoš Heger si může oddychnout. Bez jakýchkoliv problémů se mu zatím daří prosazovat největší změny ve zdravotnictví za posledních dvacet let.

Hegerova reforma počítá například se zvýšením poplatku za den v nemocnici z 60 na 100 korun, průlomovým rozdělením péče na standardní a nadstandardní nebo s pokutováním lékařů za porušení práv pacientů.

Opozice ministrovy změny ostře kritizuje. Jedni tvrdí, že je pouhým pošťákem, který do vlády nosí zákony bývalého ministra zdravotnictví Tomáše Julínka. Druhým vadí, že s nimi nikdo o reformě nejedná.

Heger ale taková slova odmítá a jedním dechem dodává, že zákony připravoval s tím, aby se odstranil chaos, který v současné době ve zdravotnictví je.

Heger: Nemáte se čeho bát

Ministr v online rozhovoru se čtenáři Aktuálně.cz uklidňoval, že se pacienti nemusí změn bát. Prý v žádném případě neuvažuje ve stylu „na chudej lid musí bejt přísnost“.

„Zákony, které jsou nyní projednávány v Parlamentu ČR, letos ještě platit nebudou, ale pokud projdou, rozhodně se v příštím roce nemusí pacienti ničeho obávat. Některé platby se mírně zvednou, ale na druhou stranu by měli všichni lidé dostat větší práva rozhodovat o způsobu, jakým jim bude péče poskytována, více než dnes,“ napsal Heger v jedné z odpovědí.

I odborářům se v úterý na jejich protestní akci snažil ministr vysvětlit, že chystané změny pacienty nezatíží tolik, jak se obávají.

Marně. Demonstranti na něj pískali a vulgárně mu nadávali. Proto ministr radši odešel do sněmovny, kde poslanci schválili další balík jeho zákonů.

A jaké změny plánuje dál? Přečtěte si, jak ve čtvrtek po poledni Leoš Heger odpovídal na dotazy čtenářů Aktuálně.cz.

On-line rozhovor s ministrem Hegerem si můžete přečíst ZDE.


Komentovat článek: Zdravotnictví dál bude pro "chudej lid", slíbil…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Zdravotnictví dál bude pro "chudej lid", slíbil…

Komentáře

dalších 5 komentářů
NATTER Klídek  | 17. 07. 2011 13:09

V zubní laboratoři Vám jako doposud vyrobí zuby na které máte nárok ZDARMA a zubař Vám je prodá za 1500 a Vy mu ještě dáte všimné a rádi . Tudíž nic nového jenom kecy odtržené od reality.

BOB Na chudej lid musí bejt přísnost  | 16. 07. 2011 07:21

Přísnost by mi nevadila. Ale rozkrádání našich peněz v desítkách miliard korun ročně jen ze zdravotní daně a stovky miliard korun ze všech našich daní ročně celkem, to mi vadí podstatně více! *** Toto zastavit má jedinou cestu: Přirozené vztahy a občanskou svobodu využitou k sebeobraně proti našim politikům.

BOB Skromný dotaz  | 16. 07. 2011 07:15

Jak chcete udržet financování zdravotnictví, pokud zachováte rozrádaný systém veřejnoprávního pseudopojištění, který negarantuje optimální zdravotní péči a proplacení zdravotní péče z podstaty svého systému, a který ze své podstaty nesvobody lékaře i pacienta vede k nezodpovědnosti a apatii hráčů na zdravotnické scéně? *** Jen systém vycházející z přirozených vztahů a občanské svobody, umožňující lékaři garantovat svému pacientovi optimální zdravotní péči a pacientovi umožňující garantovat svému lékaři proplacení zdravotní péče je dlouhodbě stabilní systém ku spokojenosti lékařů i pacientů.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné