Přejít na obsah

Zdravotnictví dostane na vzdělávání tři čtvrtě miliardy z EU

zpět
13.4.2010
peníze, eura
zvětšitpeníze, euraZdroj: www.kpm-mehr-geld.eu

peníze, eura | Zdroj: www.kpm-mehr-geld.eu

 

Asi tři čtvrtě miliardy korun dostane do roku 2013 české zdravotnictví z evropských fondů na celoživotní vzdělávání lékařů, zdravotních sester a dalších zdravotnických pracovníků. Novinářům to řekla ministryně Dana Jurásková.

Peníze podle ní stačí pro 39.000 zdravotníků, dostanou je ti, kteří se školí, i akreditovaná zařízení, která jim školení poskytnou. Projekt startuje 1. května.

„Byl odsouhlasen záměr podpořit vzdělávací aktivity ve výši 722 milionů korun v průběhu tří let. Ministerstvo pověřilo organizací Institut postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví (IPVZ). Peníze půjdou do všech regionů a do všech zařízení s akreditací ke vzdělávání, projekt potrvá od 1. května do 30. dubna 2013,“ upřesnila.

Podle Petra Panýra z odboru náměstkyně pro zdravotní péči budou z těchto peněz hrazeny certifikované kurzy, v nichž získávají lékařští i nelékařští pracovníci takzvanou jinou odbornou způsobilost, dále školení takzvaných kodérů pro vykazování lékařských výkonů zdravotním pojišťovnám, projekty na další vzdělávání zubních lékařů a sester a také semináře a konference.

Ministerstvo do dvou týdnů dopracuje detaily projektu, určí, jaká část evropských peněz půjde na kurzy lékařů a jaká na kurzy sester, stanoví i logistiku rozdělování. „My trváme na tom, aby byla podpora lékařů i nelékařů,“ řekla ministryně.

Evropské peníze dostanou projekty, které začnou hned po 1. květnu. IPVZ, Národní centrum ošetřovatelství a odborné lékařské společnosti mají v tuto chvíli už své akreditované programy. Ministerstvo osloví s nabídkou zařízení, kterým udělilo akreditaci k vzdělávání. IPVZ v průběhu času bude vyhlašovat další kurzy i podle poptávky z terénu.

První náměstek ministryně Marek Šnajdr ocenil, že příspěvek pokryje zdravotníkům významnou část nákladů na školení, dosud je hradili sami. Připomněl, že ministerstvo už podporuje z evropských peněz specializační vzdělávání mladých lékařů na rezidenčních místech, ročně je to ze státního rozpočtu půl miliardy korun. Na to nyní naváže podpora celoživotního vzdělávání se zhruba 300 miliony korun ročně.


Komentovat článek: Zdravotnictví dostane na vzdělávání tři čtvrtě…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Zdravotnictví dostane na vzdělávání tři čtvrtě…

Komentáře

dalších 10 komentářů
1len jordanss123 NikeJordan RetroNike  | 10. 04. 2017 09:27

nike air max pas cher Pu Gui-hui said that in addition to lawyers Liu Rongxia and Cai star, will serve the remaining seven lawyers. Only members of the lawyers Liu Rongxia from Pu Yixing after being arrested and has been to defend and participate in prison interrogation. Liu Rongxia said, Park Ji-hui is not corrupt bribery for personal gain

Patrick Graham Co bych se nestalo  | 24. 02. 2017 14:50

Co bych se nestalo ve Vašem životě nikdy se nevzdávejte. Ve složitých finančních situacích prostě stačí získat úvěr. A díky https://vsepujcky.cz/company/czminicredit udělat to je ještě snazší

Sofie The EU-28 had just  | 4. 09. 2015 11:49

The EU-28 had just over 20 million tertiary education students in 2012 (see Table 1). Five EU Member States reported 2.0 million tertiary education students or more in 2012, namely Germany, the United Kingdom, France, Poland and Spain; tertiary education student numbers in Italy were just below this level and together these six countries accounted for two thirds of all EU-28 students in tertiary education. No other Member State recorded more than 800 thousand tertiary education students in 2012. Sofie, writer fom write my paper fast

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné