Přejít na obsah

Zdravotnictví v Olomouci rozčeřila Moje ambulance

zpět
10.3.2008

Do první linie zdravotnictví v Olomouci vstoupila konkurence v podobě ambiciózního projektu Moje ambulance. Ten nabízí dospělým pacientům péči bez zbytečného vysedávání v čekárně a ordinační dobu až do večerních hodin. Stojí za ním společnost Marka Potysze, někdejšího člena vedení třineckého Agelu. Praktičtí lékaři se však shodují, že nový projekt nic převratného nepřinesl...

Do první linie zdravotnictví v Olomouci vstoupila konkurence v podobě ambiciózního projektu Moje ambulance. Ten nabízí dospělým pacientům péči bez zbytečného vysedávání v čekárně a ordinační dobu až do večerních hodin. Stojí za ním společnost Marka Potysze, někdejšího člena vedení třineckého Agelu. Takzvaný cluster otevřela v Janáčkově ulici. „Moje ambulance nabízí řadu výhod. Otevírací doba je od 7 až do 19 hodin a máme funkční objednávkový systém. Pro komunikaci s ambulancí může pacient využít i email či sms,“ lákal pacienty Marcel Kotásek, ředitel Divize Morava. „Snažíme se přizpůsobit požadavkům a přáním klientů. Ti se mohou objednat na čas, který jim vyhovuje. Nestráví v čekárně dlouhé hodiny čekáním a navíc nepromešká ideální období na očkování, preventivní vyšetření či nutnou kontrolu,“ doplnil s tím, že pojištěnci zaplatí 30 korun, jak stanovuje zákon. Moje ambulance láká i na prevenci.

„Každému novému pacientovi nabídneme důkladnou vstupní prohlídku, abychom zjistili všechna případná rizika. Na základě výsledků této prohlídky pak určíme intervaly dalších preventivních vyšetření. Preventivní programy jsou v současné době hrazeny ze zdravotního pojištění,“ sdělila lékařka Sylva Otrubová.

Podle praktických lékařů z Družstva moravských lékařů však projekt nenabízí nic výjimečného, co by pacienti nenašli i jiného lékaře. „Služby po ordinační době jsou možné po domluvě, vstupní prohlídku k lékaři taky nabízíme zdarma, očkování i preventivní prohlídky rovněž nabízíme. Na rozdíl od projektu Moje ambulance zajišťujeme návštěvní službu,“ reagoval na projekt praktický lékař Igor Mazoch. „Pacient má jistotu, že v ordinaci najde svého lékaře, což v projektu Moje ambulance, kde se střídá několik lékařů, nemá,“ doplnil. Společnost Moje ambulance láká pacienty v kampani, v níž nabízí stokorunu tomu, kdo se v ambulanci zaregistruje. „Za tuto částku si může nakoupit zboží v lékárně Fakultní nemocnice Olomouc,“ uvedla mluvčí projektu Simona Součková. „Vztah lékařpacient ocenit stokorunou? Nevím…,“ reagoval Igor Mazoch. Společnost Moje ambulance v současné době provozuje další ordinace v Ostravě a Brně a do konce letošního roku se chce postupně etablovat na sedmi dalších místech v Česku.

Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Zdravotnictví v Olomouci rozčeřila Moje…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Zdravotnictví v Olomouci rozčeřila Moje…

Komentáře

dalších 46 komentářů
K Re:Vzkaz pro staré PL  | 19. 03. 2008 12:25

Zlatá slova!!!!

katango Re:Re:Re:Vzkaz pro staré PL  | 17. 03. 2008 11:48

Jsem dětský psychiatr,což je značně nelukrativní obor.Nikdo mi nic nedal zadarmo.

Re:Re:Já se ani nepozastavuji  | 15. 03. 2008 20:48

vadí

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné