Přejít na obsah

Zdravotnictví Vysočiny chce zvýšit kvalitu

zpět
6.3.2009

Krajské zdravotnictví na Vysočině usiluje o kvalitativní vzestup. Koncepčně a metodicky by to měl zajistit nový samostatný odbor zdravotnictví, který se po osmi letech vyprostil ze svazku s odborem sociálních věcí. V čele zdravotnického resortu stanul bývalý šéf krajské záchranky Lukáš Kettner...

„Očekáváme, že začne koordinovat funkci našich zdravotnických zařízení tak, aby vztah konkurenční nahradila spolupráce,“ uvedl při jmenování Kettnera do funkce ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec.

Lukáš Kettner (35) vystudoval lékařskou fakultu v Olomouci. V minulosti působil jako lékař v Nemocnici Třebíč, později také na zdejší záchranné službě, dále jako vedoucí lékař výjezdového stanoviště ZZS v Moravských Budějovicích a primář oblastního střediska Třebíč ZZS kraje Vysočina. Od roku 2006 byl ředitelem Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina.

„Jedním z prvních kroků bude monitoring přání jak pacientů, tak zdravotnického personálu. Když už se lidé do nemocnice dostanou, měli by se tam cítit dobře. To samé platí i o zdravotnících. Ti potřebují mj. i perspektivu profesního růstu stejně jako možnost doplňování vzdělání třeba formou stáží,“ naznačil, jakým směrem by se dala zajistit motivace zaměstnanců.

Nejbližší velkou výzvou pro obhájení funkce bude pro Kettnera i celý nový odbor zajištění vzniku onkocentra v jihlavské nemocnici. Špičkové pracoviště by mělo být připravené k rozjezdu do konce letošního roku.

Vedením Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina byla dočasně pověřena ekonomickotechnická náměstkyně Vladislava Filová.

Jana Pechová, Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Zdravotnictví Vysočiny chce zvýšit kvalitu

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Zdravotnictví Vysočiny chce zvýšit kvalitu

Komentáře

dalších 21 komentářů
A.Hladký Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Realita...  | 8. 03. 2009 22:55

No, Julínkovi vyčítali, že chce po pacientovi odhad, zda si má koupit aspirin nebo jít k lékaři, a Vy až tak – RTG, sono, … Myslím, že by Vás na Julínkově místě rovnou upálili :-) .

Jiri Wicherek Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Realita...  | 8. 03. 2009 19:25

Jo, slo o preklep, "o" a "p" jsou na klavesnici vedle sebe. A rici jste tim Vasim prispevkem chtel, pekne prosim, co?

Jiri Wicherek Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Realita...  | 8. 03. 2009 19:21

Hmmm, predpokladal bych, ze jako letity poradce ve zdravotnictvi mate o provozu beznych ordinaci alespon zakladni predstavu. Nebo zamerne ze sebe delate nevedomeho? Jiz dnes je v cekarnach rady ordinaci vyvesen cenik vykonu nehrazenych z tzv. zdravotniho pojisteni. Ceny techto vykonu se lisi. Obcane si tak mohu vybrat ordinaci, ve ktere pozadaji o provedeni toho ci onoho vykonu. A vykony ostatni, ty tzv. hrazene z tzv. zdavotniho pojisteni? I laik snad vi, ze v pripade urazu bude vysetren, nejspise odeslan k RTG vyš., otevrena rana mu bude osetrena... I laik vi, ze v pripada bolesti na hrudi bude nejspise vysetren, bude mu provedeno EKG vys., RTG, provedeno alespon zakladni lab. vyš.... I laik vi, ze pri zazivacich ci mocovych potizich bude v ordinaci vyseren, provedeno sonograficke vysetreni, pripadne alespon zakladni lab. vys..... atd. atp....

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné