Přejít na obsah

Zelenka, podezřelý z vražd pacientů, měl prý komplice

zpět
9.5.2007

Bývalého zaměstnance havlíčkobrodské nemocnice Zelenku, kterého policie obvinila z vraždy osmi pacientů a z devíti pokusů o ni, měl podle některých svědků k vraždám navádět jeden z jeho spolupracovníků z ARO, který tam prý pracuje dodnes...

Důvodem vražd mělo být údajně obchodování s lidskými orgány. Policisté se touto verzí začali údajně zabývat od konce února, kdy se zaměřili na Zelenkova kolegu z nemocnice, kterého vedení po 14 letech služby náhle a okamžitě propustilo loňského 30. června těsně po podezřelém úmrtí ženy, k níž byl přivolán. Uvedla to ČTK s odkazem na bulvární deník Šíp. Kriminalisté se muži dostali na stopu po vyhodnocení výpovědí desítek svědků. „Víme, o koho jde, a budeme ho prošetřovat,“ řekl Šípu zdroj seznámený s vyšetřováním.

„Ty informace o Zelenkově komplicovi se nám donesly, hejtman o nich mluvil na poradě. Nechali jsme to okamžitě prověřit. Sám to ale považuji za naprostou hloupost, a jen proto, že ještě nemáme v ruce to vyjádření z nemocnice, říkám, že hloupost je to na 80%,“ řekl Právu náměstek hejtmana kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Pavel Hájek (ODS).

Podle Šípu měla být právě touha po zisku důvodem, proč Zelenka podával některým pacientům tamního ARO lék heparin na ředění krve. Zelenka se k činům přiznal, v případě odsouzení mu hrozí doživotí. Jeho obhájce Jan Herout tvrdí, že je duševně nemocný. Prosadil si dokonce odvolání soudního znalce Slavomila Hubálka, který měl ve svém posudku tvrdit, že Zelenka při páchání zločinů nebyl nepříčetný ani netrpí duševní chorobou.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Zelenka, podezřelý z vražd pacientů, měl prý…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Zelenka, podezřelý z vražd pacientů, měl prý…

Komentáře

1 komentář
Turecko Vyšetřování , zavření nemocnice, střelba  | 9. 05. 2007 13:10

Vracíme se do středověku oko za oko , zub za zub. Jiná spravedlnost nebude.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné