Přejít na obsah

Zelenkův komplic je výmysl médií

zpět
10.5.2007

"V tuto chvíli není ve vyšetřování případu nic nového, nebyl rozšířen počet obvinění, informace o komplicovi v nemocnici považuji za smyšlenku médií," řekla ČTK státní zástupkyně. Podle ní policie pokračuje ve vyšetřování, které by mohlo skončit letos v září...

Za smyšlenku médií označila státní zástupkyně Lenka Faltusová informace deníku Šíp, podle kterých měl prý Petr Zelenka, jenž je obviněn z osmi vražd v havlíčkobrodské nemocnici, v zařízení komplice.

„V tuto chvíli není ve vyšetřování případu nic nového, nebyl rozšířen počet obvinění, informace o komplicovi v nemocnici považuji za smyšlenku médií,“ řekla ČTK Faltusová. Podle ní policie pokračuje ve vyšetřování, které by mohlo podle některých odhadů skončit letos v září, či v říjnu.

Deník Šíp napsal, že Zelenku údajně k vraždám naváděl jeden z jeho spolupracovníků z anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO), který v nemocnici dodnes pracuje. Důvodem vražd prý byl podle deníku obchod s lidskými orgány. Jeden z policistů, který se na vyšetřování případu podílí, dnes označil informace Šípu za spekulace. „Je to nesmysl, těm informacím se tady pouze smějeme,“ řekl ČTK.

Mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt k úvahám v médiích, že Zelenka byl součástí komplotu na získání orgánů pro transplantace, ČTK řekl, že ministerská komise řešila pouze postup léčby konkrétních pacientů a zda byl dodržen medicínský postup. „I kdyby něco takového bylo, tak to komise nemohla zjistit, to je věcí policie,“ řekl.

Bývalý zaměstnanec havlíčkobrodské nemocnice Petr Zelenka, kterého policie obvinila ze série vražd a pokusů o vraždu, údajně zabíjel tím, že pacientům ARO podával lék na ředění krve a lidé vykrváceli. Policisté Zelenku obvinili z osmi vražd a devíti pokusů o vraždu. Zelenka se k vraždám přiznal, v případě prokázání viny mu hrozí doživotní trest.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Zelenkův komplic je výmysl médií

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Zelenkův komplic je výmysl médií

Komentáře

další 2 komentáře
nejournalista Omyl!!!  | 11. 05. 2007 08:43

Je přece všeobecně známo, že Zelenka spolupracoval s pohřebním ústavem "Světlá stezka" a kasíroval od nich. MfD

Informace z médií je Mediální roztok  | 10. 05. 2007 13:26

Média nemyslí jen přenášejí, např. fámy.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné