Přejít na obsah

Zeman by přivítal, pokud by byl na jihu Čech druhý hospic

zpět
13.6.2017
Hospic sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích.
zvětšitHospic sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích.
Autor: Hospic sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích

Hospic sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích. | Autor: Hospic sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích

 

Prezident Miloš Zeman by přivítal, pokud by v Jihočeském kraji vznikl druhý hospic. Zatím v regionu existuje pouze jedno zařízení tohoto druhu.

Zeman to včera řekl při setkání s krajskými zastupiteli na úvod své třídenní návštěvy jihu Čech. Dodal, že tématu hospicové péče se dlouhodobě věnuje. Podle něj se Jihočeský kraj této oblasti věnuje dostatečně. „Na druhé straně si myslím, že by ještě jeden hospic navíc Jihočeskému kraji velice slušel. Nezapomeňte, že ročně u nás umírá asi 100.000 lidí. Ve Spojených státech (amerických) končí v hospicích 50 procent umírajících, u nás to jsou jenom tři procenta,“ řekl Zeman.

Prezident dodal, že vítá postoj současného ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka (ČSSD), který navrhuje úpravu pravidel hospicové péče. Měla by se mimo jiné týkat i způsobu financování těchto zařízení. „Až dosud zdravotní pojišťovny nevěděly, jestli hospice mají, nebo nemají financovat,“ řekl Zeman.

Jihočeská hejtmanka Ivana Stráská (ČSSD) uvedla, že se kraj chce ještě více věnovat službám pro umírající lidi. Připomněla, že v nemocnicích v regionu od loňska existuje projekt hospicové péče. „Postupně tam chceme zřídit malá hospicová oddělení. První začalo fungovat v Jindřichově Hradci, kde jsou dvě taková lůžka včetně všech náležitostí jako duchovní péče nebo pomoci rodině,“ řekla Stráská. Dodala, že stejná oddělení vzniknou ve všech jihočeských nemocnicích.


Komentovat článek: Zeman by přivítal, pokud by byl na jihu Čech…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné