Zeman možná podpoří Ratha

Expremiér Miloš Zeman možná podpoří při volební kampani ministra zdravotnictví a pražského volebního lídra soc. dem. Davida Ratha. Ten Zemana včera navštívil na jeho chalupě v Novém Veselí na Žďársku. „Pan ministr Rath nepatří mezi lidi, které jsem nazýval vyžírky, klientelisty nebo dalšími nelichotivými výrazy,“ řekl Zeman…

Expremiér Miloš Zeman možná podpoří při volební kampani ministra zdravotnictví a pražského volebního lídra soc. dem. Davida Ratha. Ten Zemana včera navštívil na jeho chalupě v Novém Veselí na Žďársku.

„Pan ministr Rath nepatří mezi lidi, které jsem nazýval vyžírky, klientelisty nebo dalšími nelichotivými výrazy, takže ani tuto variantu nemohu vyloučit,“ řekl Zeman na dotaz, zda Ratha podpoří.

Zeman ještě minulé úterý řekl, že v Praze bude podporovat poslance Karla Šplíchala, Stanislava Křečka a starostu Prahy Letňan Josefa Dobrého. Svůj postoj k Rathovi tehdy označil za neutrální. Dodal, že ho příliš nezná. O možné podpoře Zemana Rathovi už ale tehdy mluvil premiér Jiří Paroubek.

Se Zemanem se podle Ratha shodli, že v kampani nejsou tak důležité peníze, billboardy, balónky, koncerty či zpěváci, ale myšlenka a diskuse s lidmi o jejich problémech.

Vedle správnosti reforem zdravotnictví chce Rath Pražany přesvědčovat o sociálnětržním hospodářství a sociálním státu: „To jsou věci, za něž stojí za to se poprat, protože nemyslím si, že by bylo možné je odložit do staré veteše.“

Zeman zase věří, že pražští voliči nejsou jen bohatí restituenti, taxikáři či prostitutky. „Věřím, že mezi pražské voliče patří i důchodci, nájemníci a zaměstnanci, a u nich není důvod, aby volili ODS.“

Zeman je přesvědčen, že demonstrace zdravotníků na Staroměstském náměstí nebyla zorganizována ODS, ale spíš zahraničními farmaceutickými firmami. Šlo o lobbistickou skupinu, protože nejméně 10, ne-li více procent lékařů jsou dealeři těchto firem, které jim vybavují ordinace a zvou je na kongresy na Havaj, tvrdí expremiér.

Rath je také přesvědčen, že bojuje proti farmaceutické lobby. „Co se někdy jeví jako mnoho nepřátel, může být jedna účelová aliance, která se tváří jako mnoho hlav, přitom jde o jednu hlavu a jedno centrum,“ uvedl. Vzdát se ale nehodlá a řídí se heslem: „Kdo po vás kamenem, vy po něm dvěma.“

Právo

Reakce čtenářů Zdraví.Euro.cz

Bohumír Šimek

Tak David Rath prý bojuje proti farmaceutické loby. To mne pobavilo! A kam chodíte na ty údaje o rekreacích na Havaji? V našem okrese nikdo z lékařů na Havaji nebyl! Asi na nás zapomněli!

Ohodnoťte tento článek!