Zemřel výkonný ředitel ČAFF Dr. Emil Zörner

Dr. Emil Zörner

V neděli 15. 2. ve věku 68 let náhle zemřel výkonný ředitel České asociace farmaceutických firem. Dr. Emil Zörner. V čele asociace firem generického farmaceutického průmyslu stál od roku 2009.

Emil Zörner vystudoval Technickou univerzitu v Hannoveru, na níž získal v roce 1980 doktorát z chemie a strojírenství. Pracoval pro společnost BP na různých manažerských pozicích, od roku 1990 jako Corporate Development Manager pro Československo, Maďarsko, Polsko a Sovětský svaz.

V roce 1992 se stal generálním ředitelem české pobočky společnosti Glaxo. O rok později stál u zrodu Mezinárodní asociace farmaceutických společností, které v letech 1996 – 2000 předsedal. Od roku 2001 řídil české a slovenské zastoupení společnosti Medtronic, v roce 2005 přesídlil na Ukrajinu jako šéf tamní pobočky společnosti Boehringer Ingelheim Pharma.

„Jsme velmi hrdí na to, že jsme měli v čele České asociace farmaceutických firem tak špičkového odborníka a navíc velmi dobrého člověka. Zasadil se o mnoho důležitých kroků našeho průmyslu a byl uznávaným partnerem pro špičky českého zdravotnictví. Říká-li se, že nikdo není nenahraditelný, nemohu souhlasit – pan doktor Zörner nám bude velmi chybět profesně i lidsky,“ uvedl předseda představenstva ČAFF Andrej Pardo.

Ohodnoťte tento článek!