Přejít na obsah

Zisk litoměřické nemocnice ještě poklesne, situace je nepříznivá

zpět
17.7.2010
kalkulačka, daně, peníze
zvětšitkalkulačka, daně, penízeZdroj: augustainsider.us

kalkulačka, daně, peníze | Zdroj: augustainsider.us

 

I přes problémy českého zdravotnictví se vedení Městské nemocnice v Litoměřicích daří držet příznivý hospodářský výsledek. První pololetí ukončilo se zhruba stotisícovým ziskem.

„Není to mnoho, ale v potaz je třeba brát pro finanční vývoj nepříznivé skutečnosti, které v letošním roce nastaly,“ komentuje výsledek ředitel nemocnice Leoš Vysoudil. Na mysli má především fakt, že nedošlo k navýšení plateb od zdravotních pojišťoven, ačkoliv náklady vzrostly. A to hlavně v souvislosti s navýšením mezd zdravotnického personálu. Tento nárůst představuje dvacet milionů korun ročně.

Částečnou kompenzaci poskytly zatím pouze dvě pojišťovny - VZP a Pojišťovna ministerstva vnitra. Ostatní vyčkávají, jak dopadne vyúčtování roku 2010. Z Janotova balíčku nakonec vypadlo i to, že podniky si mohou u osob zastávajících nejnižší pracovní pozice odečíst z daní část sociálního pojištění. „V našem případě to mělo představovat třímilionovou úsporu,“ poukázal na další moment ředitel nemocnice Vysoudil. I přes uvedené nepříznivé okolnosti předpokládá vedení kladný hospodářský výsledek, ačkoliv je zřejmé, že dojde k poklesu zisku. „Zatímco v loňském roce dosáhl zisk nemocnice 5,3 milionu korun, letos očekáváme, že bude o tři miliony nižší,“ odhadl vývoj předseda dozorčí rady nemocnice Radek Lončák.


Klíčová slova

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Zisk litoměřické nemocnice ještě poklesne,…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Zisk litoměřické nemocnice ještě poklesne,…

Komentáře

1 komentář
Dr.Bouzek Zas to navýšení plateb personálu  | 17. 07. 2010 09:48

Někdy mám pocit, když čtu noviny a poslouchám rádio či se dívám ne televizi, že za finanční problémy nemocnic může personál, kterému byly navýšeny mzdy. Ale ono to je jinak. Jen díky zcela neracionální a nepochopitelné ochotě zdravotnického personálu pracovat za směšnou, až urážlivou mzdu, nemocnice ještě fungují. Celá léta zdravotnický personál ze svého financoval provoz zdravotnických zařízení. Ale společnost nemůže očekávat, že to tak bude navěky.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné