Zisk zdravotnické skupiny EUC loni stoupl na 245 milionů korun

Zisk před zdaněním zdravotnické skupiny EUC (dříve Euroclinicum), která v Česku provozuje mimo jiné síť poliklinik a laboratoří, vzrostl loni podle předběžných neauditovaných výsledků o 67 milionů na 245 milionů korun.

Obrat skupiny, který je tvořen poskytováním zdravotní péče, vzrostl z 1,87 miliardy na 2,15 miliardy korun. Informovala o tom mluvčí skupiny Dita Fuchsová. „Rosteme a motto EUC 'v naší péči' již najdete v 17 městech České republiky,“ řekl k předběžným výsledkům předseda představenstva EUC a bývalý manažer PPF Jan Blaško.

Nárůst obratu i zisku je podle skupiny způsoben mimo jiné novými akvizicemi. EUC loni koupila Polikliniku II v Hradci Králové a většinový podíl v ostravské CGB laboratoři, která poskytuje diagnostickou činnost v oborech patologie a lékařské genetiky. Letos v únoru skupina koupila společnost Homolka Premium Care, která se specializuje na poskytování nadstandardní individuální zdravotní péče ve spolupráci s Nemocnicí Na Homolce, a Mamodiagnostické centrum Pardubice.

EUC patří k největším nestátním poskytovatelům ambulantní péče v ČR. EUC uvádí, že má asi 1500 zaměstnanců a loni poskytla péči 1,14 milionu pacientům. Skupina přes vlastněné firmy provozuje polikliniky, laboratoře, lékárny a také nemocnice ve Frýdlantu a Zlíně. Skupinu EUC vlastní investiční fond Tuffieh Funds, který založil Blaško.

Ohodnoťte tento článek!