Přejít na obsah

Zisk zdravotnické skupiny EUC loni stoupl na 245 milionů korun

zpět
7.3.2017
*graf, hospodaření, růst, finance, peníze
zvětšit*graf, hospodaření, růst, finance, penízeZdroj: Shutterstock

*graf, hospodaření, růst, finance, peníze | Zdroj: Shutterstock

 

Zisk před zdaněním zdravotnické skupiny EUC (dříve Euroclinicum), která v Česku provozuje mimo jiné síť poliklinik a laboratoří, vzrostl loni podle předběžných neauditovaných výsledků o 67 milionů na 245 milionů korun.

Obrat skupiny, který je tvořen poskytováním zdravotní péče, vzrostl z 1,87 miliardy na 2,15 miliardy korun. Informovala o tom mluvčí skupiny Dita Fuchsová. „Rosteme a motto EUC 'v naší péči' již najdete v 17 městech České republiky,“ řekl k předběžným výsledkům předseda představenstva EUC a bývalý manažer PPF Jan Blaško.

Nárůst obratu i zisku je podle skupiny způsoben mimo jiné novými akvizicemi. EUC loni koupila Polikliniku II v Hradci Králové a většinový podíl v ostravské CGB laboratoři, která poskytuje diagnostickou činnost v oborech patologie a lékařské genetiky. Letos v únoru skupina koupila společnost Homolka Premium Care, která se specializuje na poskytování nadstandardní individuální zdravotní péče ve spolupráci s Nemocnicí Na Homolce, a Mamodiagnostické centrum Pardubice.

EUC patří k největším nestátním poskytovatelům ambulantní péče v ČR. EUC uvádí, že má asi 1500 zaměstnanců a loni poskytla péči 1,14 milionu pacientům. Skupina přes vlastněné firmy provozuje polikliniky, laboratoře, lékárny a také nemocnice ve Frýdlantu a Zlíně. Skupinu EUC vlastní investiční fond Tuffieh Funds, který založil Blaško.


Komentovat článek: Zisk zdravotnické skupiny EUC loni stoupl na 24…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné