Přejít na obsah

Získá železniční polikliniku Agel?

zpět
25.10.2007

Kdo získá na třicet let pronájem Železniční polikliniky v Olomouci stejně jako pět dalších drážních zdravotnických zařízení? Šanci na získání smluv s pojišťovnami, které zaručují roční příjem přes půl miliardy korun, má především třinecký Agel...

České dráhy odmítají, že podmínky na pronájem jejich zdravotnických zařízení jsou šité pro třineckou společnost

Kdo získá na třicet let pronájem Železniční polikliniky v Olomouci stejně jako pět dalších drážních zdravotnických zařízení? Šanci na získání smluv s pojišťovnami, které zaručují roční příjem přes půl miliardy korun, má především třinecký Agel. Právě této firmě, která provozuje například nemocnice v Šumperku, Šternberku, Prostějově a Přerově, nejvíc vyhovují podmínky stanovené Českými drahami.

Zájemci se mohou do veřejné soutěže hlásit do poloviny listopadu. Dráhy mají na nájemce speciální požadavky: například obrat nejméně půl miliardy v posledních třech letech, zaměstnávat alespoň sto lékařů nebo provoz alespoň tří zdravotnických zařízení.

Zatímco jiné české firmy podnikající ve zdravotnictví by se musely spojit, Agel podmínky bez problémů splňuje samostatně. Jeho vedení je však zatím na informace skoupé. „Veškeré záležitosti kolem výběrového řízení na železniční zdravotnictví je předčasné komentovat,“ reagoval na dotaz Deníku mluvčí Agelu Tomáš Želazko. České dráhy však odmítají, že podmínky soutěže nahrávají jediné firmě - vysvětlují je tím, že chtějí udržet rozsah a kvalitu železničního zdravotnictví a zajistit jeho dlouhodobý rozvoj. „Rozhodnutí o pronájmu jedné nemocnice a pěti poliklinik vychází z ekonomické analýzy, kterou pro nás vypracovala nezávislá poradenská společnost,“ uvedl jejich tiskový mluvčí Radek Joklík. „Podmínky jsou nastaveny tak, aby byl případný vítěz schopen zajistit další rozvoj včetně investic do přístrojového vybavení a kvality personálu. Právě proto nemůžeme , střílet od pasu' a hledáme opravdu silného partnera,“ doplnil Joklík s tím, že už nyní mají několik uchazečů.

Předběžný zájem potvrdil třeba mluvčí plzeňské společnosti Primaved David Hrdina. „Zatím zkoumáme podmínky tendru. Nejsou úplně jednoduché, takže to finální rozhodnutí padne v řádu několika týdnů,“ uvedl pro Českou televizi Hrdina. Dotkne se změna provozovatele železničních zdravotnických zařízení nějak pacientů? „Protože zatím neznáme vítěze tendru, těžko můžeme říct, co změna přinese do budoucnosti pacientům,“ reagoval ředitel olomoucké polikliniky Bohuslav Kolář. „Očekávám, že pro pacienty to nebude znamenat žádné negativní změny,“ míní šéf zařízení, které by do měsíce mohlo získat mezinárodní certifikát kvality. „Už několik měsíců se o tom mluví. Jsem zvědavý, co to přinese,“ reagoval šedesátiletý Olomoučan, který na polikliniku chodí k praktickému lékaři desítky let.

Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Získá železniční polikliniku Agel?

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Získá železniční polikliniku Agel?

Komentáře

další 3 komentáře
Martin Re:Re:Mám naději,  | 25. 10. 2007 18:51

-)))))

Optimist Re:Mám naději,  | 25. 10. 2007 16:42

Ano, pane kolego, pokud nejste agElní, jste zcela mimo hru.

Anofeles Mám naději,  | 25. 10. 2007 11:33

Že nikdy nebudu dělat lékaře v Olomouci. Musel bych být agilní typ investora a to nejsem. Dobrovolně se svobody nevzdávám.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné