Přejít na obsah

Zlínská krajská nemocnice byla v říjnu ve ztrátě 22 milionů Kč

zpět
13.12.2016
Krajská nemocnice T. Bati
zvětšitKrajská nemocnice T. Bati
Autor: Admin

Krajská nemocnice T. Bati | Autor: Admin

 

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně byla na konci října ve ztrátě 22 milionů korun. Ostatní tři krajské nemocnice vykázaly zisk. Hospodařením se zabývala krajská rada.

„Myslel jsem si, že ztráta nemocnice ve Zlíně bude menší, je dost velká,“ uvedl hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL). Podle bývalého vedení kraje způsobilo ztrátu nemocnice nedostatečné financování léků pro speciální centra, na konci roku však měla nemocnice být v zisku. Podle Čunka je tato varianta možná, výsledky hospodaření nemocnic za letošní rok budou známy v březnu. Loni zlínská nemocnice skončila se ziskem 8,5 milionu korun. Kraj v minulém období vedla koalice ČSSD, komunistů a Strany práv občanů. Nyní koalici sestavili vítězní lidovci s hnutím ANO, STAN a ODS.

V roce 2013 krajské nemocnice hospodařily s rekordní ztrátou 270 milionů korun, ztráta zlínské nemocnice T. Bati činila v tom roce 190 milionů. Lepší výsledky později podle vedení kraje způsobila příznivější úhradová vyhláška. Ve zlínské nemocnici zasahovala letos v polovině října policie kvůli podezření z trestné činnosti související s hospodařením.

Vsetínská nemocnice vykázala na konci října zisk 17 milionů korun, za loňský rok to bylo 15,7 milionu korun. Kroměřížská nemocnice byla v říjnu v plusu 16 milionů korun, loni téměř 16 milionů korun. Nejvyšší zisk měla na konci října Uherskohradišťská nemocnice, a to 31 milionů korun, loni vykázala zisk 27,2 milionu korun.


Komentovat článek: Zlínská krajská nemocnice byla v říjnu ve…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné