Zlínská nemocnice chce postavit zaměstnaneckou školku

Mateřská škola by měla vyrůst přímo v areálu Krajské nemocnice T. Bati, a to v klidnější zóně směrem k městské části Příluky. V současné době vzniká projekt, pokud vše půjde podle plánu, první děti do školky nastoupí v září příštího roku.

V první fázi vzniknou v mateřské škole dvě třídy pro maximálně 50 dětí. Školka bude mít s ohledem na pracovní dobu zdravotnických profesí rozšířený provoz a budou do ní moci chodit děti od dvou let. Stavět se začne ještě v letošním roce. „V září se dozvíme, jestli na výstavbu mateřské školy získáme dotaci 30 milionů od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Pokud bychom ji nezískali, jsme rozhodnuti školku postavit z vlastních zdrojů, protože tuto službu považujeme za velmi důležitou a pro zaměstnance potřebnou,“ uvedla Mgr. Lucie Štěpánková, MBA, členka představenstva KNTB.

Pro mateřskou školu by měla vzniknout přízemní budova s veškerým zázemím. V plánu je i velká terasa a zahrada s herními prvky nebo vytvoření zvlněného terénu pro případné zimní hrátky.

Ohodnoťte tento článek!