Přejít na obsah

Zlínská nemocnice hledá dobrovolníky

zpět
28.2.2018
zvětšitZdroj: KNTB

Zdroj: KNTB

 

V Krajské nemocnici T. Bati vzniklo Dobrovolnické centrum. Nemocnice teď hledá dobrovolníky napříč věkovými skupinami i zaměřením. Zájemci by měli mít hlavně chuť pomáhat druhým - především dlouhodobě nemocným pacientům, kteří oceňují jakýkoliv kontakt a rozptýlení.

Dobrovolníkem se může stát každý, kdo je plnoletý, bezúhonný, empatický a spolehlivý. „Dobrovolník v nemocnici primárně chodí za pacienty a věnuje jim svou pozornost. Povídá si s nimi, čte jim, hraje s nimi společenské hry a podobně. Pokud to pacientův zdravotní stav dovolí, může ho vzít dobrovolník i na procházku nebo s ním zajít do bufetu. Konkrétní činnost je pak velmi individuální,“ vysvětluje náměstkyně pro ošetřovatelskou péči KNTB Helena Šmakalová.

Zájemci o dobrovolnickou činnost v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně se mohou hlásit u koordinátorky Michaely Schneiderové buď mailem michaela.schneiderova@bnzlin.cz nebo telefonicky na číslech 577 552 845 nebo 776 209 307. Hledáte smysluplné trávení volného času? Přijďte pomáhat do nemocnice!


Komentovat článek: Zlínská nemocnice hledá dobrovolníky

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné