Přejít na obsah

Zlínská nemocnice opravila pavilon a přestěhovala tam DIOP

zpět
13.9.2016
*lékař, pacientka, pokoj, nemocnice, stetoskop
zvětšit*lékař, pacientka, pokoj, nemocnice, stetoskopZdroj: Shutterstock

*lékař, pacientka, pokoj, nemocnice, stetoskop | Zdroj: Shutterstock

 

Krajská nemocnice T. Bati opravila šestý pavilon a přestěhovala do něj lůžkové oddělení dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP). Z původních osmi lůžek, která mělo oddělení v budově Centra klinické geriatrie, jich má nyní 11, řekla ČTK mluvčí nemocnice Karla Havlíková.

„Přestěhováním jsme získali pro pacienty větší, komfortnější prostory. K dispozici je zde také prostorná koupelna pro ležící pacienty s mycím lůžkem, což usnadní práci ošetřujícímu personálu,“ uvedla Terezie Koníčková, vrchní sestra anesteziologicko-resuscitačního oddělení, pod které DIOP patří.

Při rekonstrukci se upravovaly pokoje, dělaly se nové rozvody elektřiny a upravovaly kyslíkové rozvody. Výši investice nemocnice nesdělila. „Opravu pavilonu nemocnice hradila ze svých zdrojů,“ uvedla mluvčí.

DIOP je určeno pacientům, kteří vyžadují dlouhodobější léčbu a rehabilitaci po stabilizaci kritického stavu. „To znamená, že jejich stav již nevyžaduje umělou plicní ventilaci, ale stále je nutná intenzivní ošetřovatelská péče o dýchací cesty. Tím se rozumí například pravidelná toaleta dýchacích cest, oxygenoterapie, odsávání,“ uvedla mluvčí.

„Cílem poskytované péče je zajištění přechodu pacientů z oddělení následné intenzivní péče a ARO - jednotky intenzivní péče do zařízení následné péče či domácí péče,“ uvedl primář ARO Tomáš Gabrhelík. V šestém pavilonu funguje ještě ambulance oddělení plastické chirurgie, ta však využívá prostory, které se nerekonstruovaly.


Komentovat článek: Zlínská nemocnice opravila pavilon a…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné