Přejít na obsah

Zlínská záchranka bude mít modernizované operační středisko

zpět
31.3.2015
sanitka, záchranka, záchranná služba
zvětšitsanitka, záchranka, záchranná služba
Autor: Miroslav Chaloupka

sanitka, záchranka, záchranná služba | Autor: Miroslav Chaloupka

 

Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje bude mít modernizované krajské operační středisko. Vybaveno bude novými technologiemi, investice si vyžádá asi 38 milionů korun, 85 procent pokryla evropská dotace, řekl ČTK hejtmanův náměstek Lubomír Nečas (SPO).

Hlavním přínosem modernizovaného střediska bude podle něj především rychlost. „Předávání informací mezi jednotlivými operátorkami bude rychlejší, také spojení s policií a hasiči,“ podotkl Nečas.

Například jedním zmáčknutím se podle něj přepojí hovor na tři nebo čtyři místa. „Operátoři budou moci sledovat jednu věc, bude automatické vytáčení na hasiče, také například na obrazovkách budou přehlednější mapy, bude možné lépe sledovat pohyb sanitek,“ uvedl Nečas.

Nově vybavené operační středisko vznikne v nynějších prostorách záchranky ve Zlíně. Spuštění nových technologií se podle Nečase očekává na začátku května.

Záchranná služba v posledních letech také buduje nové výjezdové základny, letos vznikne jedna v Buchlovicích na Uherskohradišťsku. Síť stanovišť záchranky tak bude v kraji téměř kompletní, zvažuje se ještě stavba základny například ve Slušovicích na Zlínsku.


Komentovat článek: Zlínská záchranka bude mít modernizované…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné