Zlínský kraj chce kvůli krizi urychlit i investice do nemocnic

Titulní obrázek

Zlínský kraj kvůli hospodářské recesi urychlí přípravy plánovaných investic v nemocnicích v Uherském Hradišti a ve Zlíně. Vyplývá to z návrhu sestaveného pracovní komisí hejtmanství, která se kroky proti dopadům krize zabývá. Návrh mimo jiné počítá i s rozšířením dotací v učňovském školství nebo rychlejším obsazováním průmyslové zóny v Holešově…

ČTK o tom dnes informoval mluvčí kraje Patrik Kamas.

Nová interní klinika v Krajské nemocnici T. Bati a centrální pavilon zdravotnického zařízení v Uherském Hradišti mají stát dohromady 1,435 miliardy korun. Akce by spolu s investicí 900 milionů korun do vybudování krajského vzdělávacího a kulturního centra měly podpořit udržení zaměstnanosti ve stavebnictví a oborech, jež na ně navazují.

Podle plánu pracovní komise navíc kraj od příštího roku rozšíří dotace pro učňovské školství o další obory a dotace budou moci získat i studenti soukromých škol. Hejtmanství mimo jiné počítá i s podporou energetických projektů využívajících biomasu a sluneční energii v příhraničních částech kraje.

„Jde skutečně o několik desítek konkrétních úkolů, které jsme schopni jasně definovat, sledovat jejich plnění a vyhodnocovat míru přínosu,“ uvedl předseda komise a hejtmanův náměstek Jaroslav Drozd (ČSSD). Doplnil, že podle navržených opatření posléze vnikne akční plán, podle nějž se bude v kraji postupovat.

Zlínské hejtmanství představilo devítibodový program, jak dopadům krize na region čelit, na konci dubna. Ten kromě zrychlení investic zahrnuje například i propagaci turistiky, rychlejší čerpání peněz z evropských fondů, podporu malého a středního podnikání nebo hledání odbytišť pro zdejší podniky. Hejtmanství ale současně několikrát uvedlo, že navržená opatření mohou dopady hospodářské krize na region pouze zmírnit.

ČTK

Zlínský kraj chce kvůli krizi urychlit i investice do nemocnic
Ohodnoťte tento článek!