Přejít na obsah

Zlínský kraj chce pořídit techniku pro záchranáře za 64 mil. Kč

zpět
19.7.2016
*sanitka, záchranka, záchranná služba, záchranáři
zvětšit*sanitka, záchranka, záchranná služba, záchranářiZdroj: Shutterstock

*sanitka, záchranka, záchranná služba, záchranáři | Zdroj: Shutterstock

 

Zlínský kraj chce pořídit novou techniku pro záchranáře téměř za 64 milionů korun. Zdravotnická záchranná služba by měla získat i osm sanitních vozů pro přepravu pacientů s podezřením na vysoce nakažlivé nemoci, sdělila ČTK mluvčí kraje Helena Mráčková.

Záchranáři by měli dostat také čtyři terénní sanitní vozidla, dvě klimatizační jednotky, 28 přístrojů pro nepřímou srdeční masáž a čtyři přístroje pro umělou plicní ventilaci.

„Cílem projektu je pořízení techniky a specifického vybavení pro Zdravotnickou záchrannou službu Zlínského kraje za účelem zvýšení schopnosti poskytovat přednemocniční neodkladnou péči na území dotčeném mimořádnými událostmi a krizovými situacemi,“ uvedl hejtman Stanislav Mišák (ČSSD).

Podmínky projektu již schválili krajští radní, kraj by měl uhradit deset procent, zbytek by měla pokrýt evropská a státní dotace.

Radní již dříve schválili i vybavení školicích středisek záchranné služby. Podle hejtmana je jednou z priorit kraje, aby byla záchranná služba co nejlépe vybavena. Kraj v minulých letech investoval také do modernizace a výstavby nových stanovišť záchranky, letos otevřel nové stanoviště v Buchlovicích na Uherskohradišťsku. Staví se také základna v Suché Lozi na Uherskohradišťsku, dokončena by měla být na podzim. Poté bude síť výjezdových stanovišť záchranky v kraji kompletní.


Komentovat článek: Zlínský kraj chce pořídit techniku pro…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Zlínský kraj chce pořídit techniku pro…

Komentáře

1 komentář
Mrs Valicia Rene NABÍDKA PŮJČKY  | 13. 10. 2016 04:10

Dobrý den, Jsme křesťanská organizace vytvořena na pomoc lidem v nouzi podpory, jako je například finanční help.So pokud jste se setkali finanční obtíže nebo jste v každém finančním chaosu, a budete potřebovat finanční prostředky založit svůj vlastní podnik, nebo potřebujete úvěr uhradit svůj dluh nebo zaplatit své účty, získat dobré řešení, nebo jste zjišťují, že je těžké získat úvěrový kapitál od místních bank, kontaktujte nás ještě dnes prostřednictvím e-mail: mrsvaliciareneloanfirm@gmail.com protože Bible říká: "" Luke 11:10 Každý, kdo prosí, dostává; ten, kdo hledá, nalézá; a kdo tluče se budou otevřené dveře. "Takže nenechte tuto příležitost projít se protože Ježíš je stejný včera, dnes i navěky more.Please jedná se o vážné ducha a Božích spravedlivých lidí. Vaše jméno: pohlaví; AGE; země Výše úvěru: Půjčka Doba trvání: Účelu úvěru; Váš měsíční příjem; Platné mobilní telefonní číslo: Děkuji za pochopení do kontaktu, zatímco budeme čekat pozdravy management E-mail: mrsvaliciareneloanfirm@gmail.com

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné