Zlínský kraj prověří práci ředitelů nemocnic

Zlínský kraj Ředitelé zdravotnických zařízení, které zřizuje Zlínský kraj, se nebrání hlubším kontrolám a analýzám jejich práce. Shodují se na tom všichni z oslovených.K takovému kroku totiž pravděpodobně v nejbližších dnech přistoupí krajský radní Bronislav Fuksa, který je za oblast zdravotnictví zodpovědný…

Ten dokonce ani nevylučuje, že by na posty šéfů nemocnic vyhlásil výběrová řízení.

“ Každý zřizovatel by si měl jmenovat svého ředitele orgánu, který má na starosti, a sám se tak rozhodnout, s kým chce v budoucnu spolupracovat a s kým ne,“ vysvětlil radní.

Dodal, že zdravotnictví prochází v rámci celé České republiky obrovskými změnami a nevyhne se ani Zlínskému kraji.

“ Je také možné, že připravíme pouze jakési metodické pokyny, podle kterých se budou organizace řídit. Potřebné informace teprve shromažďujeme,“ doplnil.

Ředitelé zdravotnických zařízení si myslí, že kraj jako jejich zřizovatel má na případnou změnu vedení právo.

“ Samozřejmě že to budu respektovat,“ reagoval ředitel Územního střediska zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Jiří Pudil.

V podobném duchu se vyjádřili i další z oslovených. “ Je to zcela legitimní věc. Otázkou je, zdali tento krok je samostatný nebo je spojovaný s dalším vývojem zdravotnictví,“ řekl ředitel kroměřížské nemocnice Petr Pšikal s tím, že by to byl logický postup v rámci transformace nemocnic.

“ Kraj pouze využívá svého práva a je to v pořádku,“ sdělil ředitel zdravotnického zařízení ve Vsetíně Martin Metelka.

Zlínské noviny

Ohodnoťte tento článek!